Wimbledon. Nie będzie meczu Świątek – Muguruza. Niespodzianka na korcie centralnym

/ Szymon Adamski , źródło: własne, foto: AFP

Garbine Muguruza, mistrzyni Wimbledonu z 2017 roku, tym razem przegrała już w 3. rundzie londyńskiego szlema. Nie dojdzie zatem do jej pojedynku z Igą Świątek. Rywalką Polki w Manic Monday będzie Tunezyjka Ons Jabeur, która wygrała dziewięć z ostatnich dziesięciu spotkań. 

Ons Jabeur rozpoczęła spotkanie z Garbine Muguruzą od dwóch podwójnych błędów w gemie serwisowym, a skończyła wygrywającym forhendem po fantastycznej wymianie. Ten mecz miał w sobie wszystko co najlepsze: wysoki poziom gry, zwroty akcji i niespodziewane rozstrzygnięcie. Nie brakuje głosów, że to najciekawszy mecz tegorocznej edycji Wimbledonu.

Jabeur wygrała 5:7, 6:3, 6:2 i po raz czwarty zakwalifikowała się do 1/8 finału w Wielkim Szlemie, lecz po raz pierwszy na Wimbledonie. A to właśnie trawa wydaje się idealnie dopasowana dla jej widowiskowego stylu gry. Londyńczycy pokochali tenis Tunezyjki i za zwycięstwo nad Muguruzą nagrodzili ją owacją na stojąco.

W 1/8 finału rywalką Jabeur będzie Iga Świątek. To będzie drugie starcie Polki i Tunezyjki. W 2019 roku nasza reprezentantka wygrała 4:6, 6:4, 6:4.

Drugą parę 1/8 finału w dolnej ćwiartce drabinki utworzyły Aryna Sabałenka i Jelena Rybakina. Rozstawiona z numerem ,,2″ Białorusinka wygrała 6:0, 6:3 z Camilą Osorio Serrano z Kolumbii. Z kolei Kazaszka okazała się lepsza od Shelby Rogers (6:1, 6:4).


Wyniki

Mecze 3. rundy:

Iga Świątek (Polska, 7) – Irina Camelia Begu (Rumunia) 6:1, 6:0
Ons Jabeur (Tunezja, 21) – Garbine Muguruza (Hiszpania, 11) 5:7, 6:3, 6:2
Jelena Rybakina (Kazachstan, 18) – Shelby Rogers (USA) 6:1, 6:4
Aryna Sabalenka (Białoruś, 2) – Camila Osorio Serrano (Kolumbia) 6:0, 6:3