Wimbledon. Nieudany pościg Wozniacki

/ Jakub Karbownik , źródło: własne, foto: AFP

Caroline Wozniacki uległa Jekatarinie Makarowej, w środowym meczu drugiej rundy Wimbledonu i po raz trzeci pożegnała się z londyńskim turniejem na tym etapie rywalizacji. Losy mistrzyni Australian Open 2018 podzieliła Wiktoria Azarenka, która przegrała z Karoliną Pliszkovą.

Mającą polskie korzenie Dunkę i Agnieszkę Radwańską łączy przyjaźń. Jednak obie panie już siedemnastokrotnie toczyły między sobą boje na tenisowym korcie. W trzeciej rundzie miało dojść do osiemnastej potyczki, ale tak się nie stanie. Polka uległa w dwóch setach Lucie Safarovej (szczerze piszemy TUTAJ), natomiast Wozniacki dość niespodziewanie przegrała z Makarową.

Obie panie spotykały się dotychczas ośmiokrotnie i bilans jest korzystny dla Dunki, która odniosła siedem zwycięstw. W środę tylko w drugiej odsłonie zapowiadało się, że druga rakieta świata poprawi swój bilans spotkań z Rosjanką, kiedy to wygrała seta, tracąc tylko jednego gema.

W pierwszej partii Dunka goniła wynik ze stanu 1:5, jednak ostatecznie to Makarowa wyszła na prowadzenie w meczu. W decydującej partii natomiast Rosjanka ponownie prowadziła 5:1. Co prawda wyżej notowania rywalka zdołała doprowadzić do stanu 5:5, ale nie odwróciła losów spotkania i powtórzyła swój rezultat z lat 2007 i 2013, kiedy występ w Londynie również kończyła po drugim spotkaniu.

Swe mecze wygrały za to Karolina Pliskova i siostry Williams. Rozstawiona z numerem osiem Czeszka w dwóch setach pokonała Wiktorię Azarenkę i po raz pierwszy w karierze awansowała do trzeciej rundy Wimbledonu.

Starsza z amerykańskich sióstr po porażce w pierwszej partii spotkania przeciwko Alexandrze Dulgheru w dwóch kolejnych odsłonach nie dała rywalce szans, oddając tylko jednego gema. 23-krotna mistrzyni Wielkiego Szlema pokonała zaś Wiktorię Tomovą.

Jekatarina Makarowa (Rosja) – Caroline Wozniacki (Dania, 2) 6:4, 1:6, 7:5
Karolina Pliskova (Czechy, 7) – Viktoria Azarenka (Białoruś) 6:3, 6:3
Venus Williams (USA, 9) – Alexandra Dulgheru (Rumunia) 4:6, 6:0, 6:1
Medison Keys (USA, 10) – Luksika Kumkhum (Tajlandia) 6:4, 6:3
Julia Goerges (Niemcy, 13) – Vera Lapko (Białoruś) 6:2, 3:6, 6:2
Kiki Bertens (Holandia, 20) – Anna Blinkova (Rosja) 6:4, 6:0
Serena Williams (USA, 25) – Viktoria Tomova (Bułgaria) 6:1, 6:4
Buzarnescu (Rumunia, 29) – Swan (Wielka Brytania) 6:0, 6:3