Wimbledon. Olaf Pieczkowski zagra o finał!

/ Lena Hodorowicz , źródło: własne, foto: LOTOS PZT Polish Tour

Olaf Pieczkowski i Jakub Mensik awansowali do półfinału juniorskiego Wimbledonu w grze podwójnej! Polak i Czech wyeliminowali w ćwierćfinale Colemana Wonga i Michaela Zhenga 6:3, 1:6, 10-6.

Olaf Pieczkowski i Jakub Mensik tworzą zgrany duet deblowy, co było jasne jeszcze przed startem tegorocznej edycji Wimbledonu. Kilka tygodni temu polsko-czeska para sięgnęła po tytuł w imprezie z cyklu ITF rozgrywanej w Bytomiu. W tym sezonie wystąpili też wspólnie na kortach Rolanda Garrosa, choć wtedy dotarli do drugiej rundy.

W Wimbledonie idzie im natomiast bardzo dobrze. W dwóch pierwszych meczach nie stracili ani jednego seta. W czwartkowym ćwierćfinale zmierzyli się z Colemanem Wongiem i Michaelem Zhengiem. Choć Polak i Czech już na samym początku musieli bronić się przed utratą serwisu, to wyszli z trudnej sytuacji i sami chwilę później objęli prowadzenie. Po nieco niepewnym początku, w całym pierwszym secie „nasz” duet nie miał już więcej problemów z wygrywaniem własnych gemów serwisowych i wygrał tę odsłonę 6:3. Druga partia miała już znacząco inny przebieg. Wong i Zheng szybko objęli czterogemowe prowadzenie, aby ostatecznie rozstrzygnąć tę część spotkania na swoją korzyść. Decydujący super tiebreak padł jednak łupem Pieczkowskiego i Mensika, co było równoznaczne z ich awansem do półfinału.

O miejsce w finale Olaf i Jakub powalczą z Francuzami Gabrielem Debru oraz Paulem Inchauspe. Ten mecz został zaplanowany jako czwarty od godziny 12:00 polskiego czasu w piątek na korcie numer 12.

Ćwierćfinał debla chłopców

Olaf Pieczkowski, Jakub Mensik (Polska, Czechy) – Coleman Wong, Michael Zheng (Hongkong, USA) 6:3, 1:6, 10-6