Wimbledon. Olivia Lincer powalczy o ćwierćfinał debla

/ Lena Hodorowicz , źródło: własne, foto: Agencja Pressaro

We wtorek na kortach Wimbledonu doszło do kolejnych spotkań z udziałem polskich juniorek. Olivia Lincer odnotowała awans do drugiej rundy turnieju deblowego. Na etapie pierwszej rundy gry podwójnej udział w imprezie zakończyła natomiast Weronika Ewald.

Twórz z nami najlepszy magazyn tenisowy, zostań patronem Tenisklubu: https://patronite.pl/Tenisklub

Olivia Lincer kontynuuje bardzo dobrą grę w tegorocznej edycji juniorskiego Wimbledonu. Polka jest już w trzeciej rundzie gry pojedynczej, a we wtorek dołożyła do tego także awans w deblu. Połączyła ona siły ze Słowaczką Renatą Jamrichovą. Ich pierwszymi rywalkami były reprezentantki gospodarzy – Sofia Johnson i Daniela Piani. Co ciekawe, to Polka i Słowaczka jako pierwsze straciły podanie w tym spotkaniu. Szybko odrobiły jednak straty, a kilka gemów później dołożyły kolejne przełamanie, aby ostatecznie wygrać pierwszą partię 6:3. Druga odsłona od początku do końca należała już do nich. Brytyjki zdołały wygrać w niej zaledwie jednego gema.

O miejsce w ćwierćfinale gry podwójnej Olivia i Renata zagrają z rozstawionymi z numerem „1” Nikolą Bartunkovą i Celine Naef. Bartunkova wyeliminowała w drugiej rundzie singlowych zmagań Weronikę Ewald, która także we wtorek walczyła w grze podwójnej. Nasza tenisistka zgłosiła się do tej konkurencji z Isis Louise Van Den Broek. Niestety polsko-holenderski duet zakończył udział na pierwszej rundzie. Po przegraniu pierwszej odsłony i wygraniu drugiej, o losach ich meczu z Hannah Klugman i Hephzibah Oluwadare zadecydował super tiebreak. W nim Ewald i Van Den Broek prowadziły 3:1 oraz 4:2, lecz ostatecznie przegrały 7-10.

W środę zostaną rozegrane kolejne mecze z udziałem polskich juniorów. W szczególności „polski” będzie kort numer 5, na którym o 12:00 pojawi się Martyn Pawelski. Polak zmierzy się z Amerykaninem Learnerem Tienem o miejsce w ćwierćfinale singla. Tuż po zakończeniu tego starcia odbędzie się natomiast pojedynek Olivii Lincer z Victorią Mboko, także o najlepszą ósemkę. Po odpoczynku Olivia wyjdzie ponownie na kort, tym razem powalczyć u boku Renaty Jamrichovej o ćwierćfinał turnieju deblowego. W drugiej rundzie gry podwójnej chłopców Olaf Pieczkowski i Jakub Mensik zmierzą się ze szwajcarską parą, Dylanem Dietrichem i Kilianem Feldbauschem.


Wyniki

Pierwsza runda debla

Olivia Lincer, Renata Jamrichova (Polska, Słowacja) – Sofia Johnson, Daniela Piani (Wielka Brytania) 6:3, 6:1

Weronika Ewald, Isis Louise Van Den Broek (Polska, Holandia) – Hannah Klugman, Hephzibah Oluwadare (Wielka Brytania) 3:6, 6:4, 7-10