Wimbledon. Owacja na stojącą na pożegnanie

/ Anna Niemiec , źródło: wtatennis.com, foto: AFP

We wtorek do drugiej rundy imprezy na kortach All England Club awansowały Barbora Krejczikova, Angelique Kerber i Cori Gauff. Ostanie spotkania w karierze na londyńskich trawnikach rozegrały Carla Saurez Navarro i Kiki Bertens.

Hiszpanka, która pokonała chorobę nowotworową, pożegnała się najbardziej prestiżowym turniejem tenisowym na świecie w wyjątkowych okolicznościach. Tenisistka z Półwyspu Iberyjskiego na Korcie Centralnym zmierzyła się z liderką światowego rankingu, Ashleigh Barty. Spotkanie zdecydowanie lepiej rozpoczęła Australijka, która w pierwszym secie straciła tylko jednego gema. Druga partia była zdecydowanie bardziej wyrównana. Gra toczyła się zgodnie z regułą własnego serwisu do wyniku 4:4. Jako pierwsza przełamanie zdobyła turniejowa „jedynka”, która stanęła przed szansą na zakończenie spotkania. Tenisistka operująca jednoręcznym backhandem odrobiła jednak stratę i do rozstrzygnięcia konieczny okazał się tie-break. Suarez Navarro straciła w tej dodatkowej rozgrywce tylko jeden punkt i doprowadziła do wyrównania. W decydującej odsłonie meczu Hiszpanka nie była jednak w stanie nawiązać wyrównanej walki z rywalką i po godzinie i 44 minutach gry zakończyła swój ostatni występ w Wimbledonie. Waleczną 32-latkę publiczność na Korcie Centralnym pożegnała długą owacją na stojącą.

Myślę, że organizatorzy Wimbledonu zrobili mi wspaniały prezent – powiedziała na konferencji prasowej Saurez Navarro. – Rozegrałam jeden z ostatnich meczów w karierze na Korcie Centralnym z zamkniętym dachem przeciwko numerowi 1 na świecie. Nie mogłabym prosić o więcej. Jestem najszczęśliwszą zawodniczką w turnieju.

Ashleigh Barty zmierzy się teraz z Anną Blinkową, która nie dała szans Timei Babos.

We wtorek ostatni mecz na kortach All England Club rozegrała również Kiki Bertens. Holenderka, która po Roland Garros niespodziewanie ogłosiła, że to jej ostatni sezon na zawodowych kortach, w dwóch setach przegrała z Martą Kostiuk.

W drugiej rundzie londyńskich zawodów zameldowały się Barbora Krejczikowa, Cori Gauff, Jessica Pegula, Angelique Kerber oraz Petra Martić. Z turniejem pożegnała się Alison Riske. Amerykanka rozstawiona z numerem 28. w trzech setach przegrała z Terezą Martincovą.