Wimbledon. Pawelski w najlepszej szesnastce

/ Anna Niemiec , źródło: własne, foto: Agencja Pressaro

Martyn Pawelski awansował do trzeciej rundy turnieju juniorów na kortach All England Club. We wtorek Polak odrobił stratę seta w meczu z Paulem Barbierem Gazeu.

W pierwszej partii obaj tenisiści pilnowali własnych serwisowych. Do rozstrzygnięcia konieczny okazał się tie-break. Tę dodatkową rozgrywkę lepiej rozpoczął Francuz, który przy zmianie stron prowadził 4:2. Reprezentant „trójkolorowych” tę przewagę utrzymał już do końca. Przy pierwszej piłce setowej popełnił błąd z backhandu, ale przy drugiej posłał wygrywający forhand i objął prowadzenie w meczu.

Niepowodzenie w pierwszej części meczu nie podłamało Pawelskiego, który zaczął wywierał presję na drugim podaniu rywala. Przyniosło to efekt w postacie prowadzenie 4:0 z podwójnym przełamaniem. Tenisista z Gliwic wypracowanej przewagi nie zamierzał wypuścić z rąk i pewnie doprowadził do wyrównania.

Na początku decydującej odsłony spotkania obaj tenisiści pilnowali własnych serwisów do wyniku 3:3. W siódmym gemie jako pierwszy zaatakował Polak, który od stanu 30:0 dla rywala wygrał cztery punkty z rzędu i jako pierwszy zdobył „breaka”. Jak się później okazało, to był kluczowy moment tego meczu. Pawelski nie pozwolił rywalowi już na odrobienie strat. Półfinalista Roland Garros nerwowo rozpoczął dziesiątego gema i przegrał dwa pierwsze punkty przy własnym podaniu, ale szybko opanował sytuację. Francuz obronił pierwszą piłkę meczową ostrym forhandem, ale przy drugiej to reprezentant Biało-Czerwonych posłał „winnera” z forhandu i po godzinie i 48 minutach mógł wznieść ręce w geście triumfu.

Martyn Pawelski o miejsce w ćwierćfinale zagra Learnerem Tienem. Amerykanin odrobił stratę seta w spotkaniu z rozstawionym z numerem 4 Gonzalo Bueno.