Wimbledon. Pewne zwycięstwo Hurkacza na otwarcie

/ Lena Hodorowicz , źródło: własne, foto: AFP

Hubert Hurkacz awansował do drugiej rundy Wimbledonu. Polak bez większych problemów pokonał Lorenzo Musettiego 6:4, 7:6(5), 6:1 i przerwał serię przegranych spotkań singlowych.

Początkowo zawodnicy mieli zjawić się na korcie około godziny 15 polskiego czasu. Z powodu opadów deszczu Hurkacz i Musetti wyszli na kort numer 14 dopiero tuż przed 19:00. Przez większą część pierwszej partii obaj tenisiści utrzymywali podanie. Do pierwszego przełamania doszło dopiero w dziesiątym gemie, gdy nasz reprezentant stracił na returnie tylko jeden punkt i wykorzystał drugą piłkę setową. Po 35 minutach Polak wyszedł na prowadzenie 6:4.

W drugim secie to Włoch miał więcej okazji do objęcia prowadzenia z przewagą przełamania, lecz nie wykorzystał żadnej z czterech szans. W dwunastym gemie wiele wskazywało na to, że ponownie wrocławianin może domknąć kolejną partię na returnie, lecz od stanu 0:30 Musetti zdobył cztery punkty z rzędu i doprowadził do rozgrywki tiebreakowej. Pełną kontrolę nad jej przebiegiem miał jednak Polak. Szybko uzyskał on przewagę 5:2 i pomimo odrobienia części strat przez rywala, Hurkacz zakończył tę odsłonę wygrywającym serwisem.

Trzeci set przebiegał już w całości pod dyktando mistrza Miami Open. Błyskawicznie wyszedł on na czterogemowe prowadzenie i dopiero wtedy Musetti po raz pierwszy w tej odsłonie utrzymał podanie. Kolejne dwa gemy ponownie powędrowały jednak na konto Polaka i po niecałych dwóch godzinach Hurkacz mógł cieszyć się z awansu do drugiej rundy. Tam spotka się z lepszym z pary Emil Ruusuvuori – Marcos Giron.