Wimbledon. Pokaz siły Ostapenko

/ Bartosz Bieńkowski , źródło: własne, foto: AFP

Jelena Ostapenko coraz bardziej wyrasta na jedną z faworytek tegorocznego Wimbledonu. Łotyszka rozegrała kolejny świetny mecz i pokonała Julię Putincewą. W ćwierćfinale zameldowały się także Jelena Rybakina i Elina Switolina.

W tegorocznej edycji Wimbledonu nie zmienia się jedno – Jelena Ostapenko wciąż wygrywa pewnie i bez straty seta. Dziś reprezentantka Łotwy mierzyła się z Julią Putincewą, która rundę wcześniej pokonała Igę Świątek.

Ostapenko jednak nie dała swojej rywalce większych szans. 27-latka od początku meczu przejęła inicjatywę i dominowała na korcie. Spotkanie rozpoczęła od wygrania pięciu gemów z rzędu. Później Putincewa próbowała nawiązać walkę, ale na tle tak dysponowanej przeciwniczki brakowało jej argumentów.

Jelena Ostapenko pewnie zwyciężyła 6:2, 6:3 i awansowała do ćwierćfinału Wimbledonu, a przez wielu jest teraz wymieniana jako jedna z głównych faworytek do triumfu w całym turnieju.

W najlepszej „ósemce” zameldowała się także Jelena Rybakina. Jej rywalka, Anna Kalinskaja, musiała poddać mecz w drugim secie z powodu kontuzji. Reprezentantka Kazachstanu w ćwierćfinale zmierzy się z Eliną Switolina. Ukrainka również jest w świetnej formie. 29-latka tym razem gładko ograła Chinkę Xinyu Wang 6:2, 6:1.