Wimbledon. Polskie duety poznały rywali w zmaganiach deblowych

/ Jakub Karbownik , źródło: Własne/www.tennisworldusa.org, foto: AFP

Troje Polaków wystąpi w rywalizacji deblowej podczas 134. edycji Wimbledonu. Łukasz Kubot, Magda Linette i Alicja Rosolska poznali rywali, z którymi przyjdzie im się zmierzyć na londyńskiej trawie.

Jeden duet w rywalizacji mężczyzn i jeden wśród kobiet mają biało-czerwoni kibice w tym roku na Church Road 19. Najlepszy polski tenisista w grze podwójnej – Łukasz Kubot – ponownie połączył swe siły z Marcelo Melo. Mistrzostwie Wimbledonu 2017 zostali rozstawieni z numerem ósmym. W pierwszej rundzie Polak i Brazylijczyk zmierzą się z Frederikem Nielsenem i Franko Skugorem. Na lepszych w tym pojedynku czekać będą zwycięzcy meczu między Sanderem Andersem i Matwe Middelkoop oraz Andre Begemannem i Jurgenem Melzerem. W przypadku awansu do trzeciej rundy Kubot i Melo mogą spotkać swych niedawnych partneróww deblowych – Wesley Koolhof oraz Jean-Julien Rojer. „Kubelo” trafili do pierwszej ćwiartki, a na najwyżej rozstawionych – Pierre-Hugues Herberta i Nicolasa Mahut – mogą trafić w 1/4 finału.

Wśród deblowych par kobiecych mamy jeden duet. Magda Linette połączyła siły z Alicją Rosolską. Polski tandem w pierwszej rundzie skrzyżuje rakiety z ukraińsko-japońskim deblem, który tworzą Ludmiła Kiczenok i Makoto Ninomiya. W przypadku wygranej na nasze reprezentantki mogą czekać turniejowa „czternastki”, czyli Asia Muhammad i Jessica Pegula bądź Lauren Davis z USA i Anikta Raina z Indii. Z kolei w trzeciej rundzie Linette i Rosolska stanęłyby przed szansą walki z turniejowymi „trójkami” Su-Wei Hsieh i Elise Mertens. Z tą pierwszą Poznanianka spotka się w meczu pierwszej rundy singla.