Wimbledon. Polacy poznali rywali

/ Jakub Karbownik , źródło: Własne/www.wtatour.com/atptour.com, foto: AFP

Iga Świątek, Magdalena Fręch oraz Magda Linette będą reprezentować Polskę w rywalizacji singlowej pań podczas tegorocznego Wimbledonu, natomiast polski męski tenis będzie reprezentował Hubert Hurkacz. Nasi reprezentanci już wiedzą, z kim przyjdzie im się zmierzyć podczas tegorocznej edycji turnieju na londyńskiej trawie.

Nim sie obejrzeliśmy, a już za chwilę wystartuje wieńczący sezon na kortach trawiastych – Wimbledon. Trzy Biało-czerwone będą rywalizować wśród kobiet.

Najwyżej rozstawiona została liderka światowego rankingu Iga Świątek. W meczu otwarcia na pięciokrotną mistrzynie wielkoszlemową czeka Sofia Kenin. Zwycięstwo w meczu otwarcia to dla Polki szansa spotkania z Petrą Martić lub Francesca Jones. W trzeciej rundzie na raszyniankę może czekać Katarina Siniakowa, a o awans do 1/4 finału tenisistka spod Warszawy może powalczyć z Caroline Garcia lub Jeleną Ostapenko. Wyrównanie najlepszego wyniku ze stolicy Anglii to okazja to gry z broniącą tytułu Marketa Vondrousova, a gdy uda się wygrać również z Czeszka to na drodze Świątek może stanąć Jelena Rybakina.

Również trudne zadanie czeka pozostałe dwie polskie zawodniczki. Premierowa przeciwniczka Magdy Linette będzie Elina Switolina, czyli półfinalistka Wimbledonu z 2019 oraz 2023 roku. Z kolei Magdalenę Fręch w pierwszej rundzie czeka mecz z Beatriz Haddad Maia.

W turnieju panów będziemy mieć tylko jednego reprezentanta. Hubert Hurkacz w pierwszej rundzie zagra z kwalifikantem z Mołdawii, Radu Albotem. W drugiej rundzie czeka go pojedynek z Arthurem Filsem lub Dominicem Strickerem, a w trzeciej rundzie może spotkać się między innymi z Andy Murrayem lub Francisco Cerundolo. Wrocławianin znajduje się w ćwiartce drabinki razem z siedmiokrotnym zwycięzcą Wimbledonu, Novakiem Dżokoviciem.

Początek rywalizacji w turnieju nastąpi w poniedziałek 1 lipca. Impreza potrwa przez dwa tygodnie – do 14 lipca.