Wimbledon. Pożegnanie Marii Sakkari, awans Ons Jabeur

/ Jakub Karbownik , źródło: , foto:

Porażka Marii Sakkari była największą niespodzianką piątkowym spotkań trzeciej rundy rywalizacji pań. Turniejowa „piątka” uległa w dwóch setach tenisistce, która w poprzedniej rundzie była niezwykle blisko pożegnania się z rywalizacją. Z turniejem pożegnały się w piątek dwie zawodniczki, które w poprzedniej rundzie zakończyły występy polskich tenisistek.

Angelique Kerber zakończyła tegoroczny występ na Wimbledonie Magdy Linette, a Alison Riske-Armitraj zatrzymała w poprzedniej rundzie Maję Chwalińską. W piątek Niemka i Amerykanka rozegrały ostatnie pojedynki singlowej w tegorocznym turnieju. Pochodząca spod Poznania była liderka rankingu WTA musiała uznać wyższość Elise Mertens. Z kolei tenisistka zza Oceanu nie dała rady pokonać Marie Bouzkovej.

Swego najlepszego wyniku na londyńskich kortach nie poprawi w tym roku Maria Sakkari. Greczynka w latach 2017 i 2019 kończyła rywalizację na trzeciej rundzie. Podobnie stało się w tym roku. Losy pierwszej odsłony między tenisistką z Hellady, a Tatianą Marią rozstrzygnęły się w ósmym gemie. Wtedy to tenisistka naszych zachodnich sąsiadów uzyskała przełamanie na 5:3, aby jeszcze przed zmianą stron zakończyć seta. Druga partia przez spory czas przebiegała pod dyktando turniejowej „piątki”, która prowadziła już nawet 5:2. Od tego momentu jednak nie wygrała już nawet gema i pożegnała się z imprezą. Jest to tym większy sukces Tatiany Marii, że Niemka w decydującym secie drugiej rundy przegrywała już 0:3, ale zdołała odwrócić losy spotkania. I teraz w niedzielę powalczy o awans do 1/4 finału, a na przeciwko niej stanie Jelena Ostapenko.

W 1/8 finału jest już Ons Jabeur. Tunezyjka, która przed przybyciem do Londynu sięgnęła po tytuł mistrzowski na kortach w Eastbourne, w meczu trzeciej rundy uporała się z Diane Parry z Francji. Turniejowa „trójka” to jedna z czterech tenisistek z top 10 rankingu WTA, która została w rywalizacji o końcowy triumf w tegorocznej edycji Wimbledonu. Oprócz niej w grze pozostają jeszcze: Iga Świątek, Paula Badosa i Jessica Pegula.