Wimbledon. Radwańska w finale eliminacji. Pozostałe Polki odpadły

/ Szymon Adamski , źródło: własne, foto: Andrzej Szkocki

Urszula Radwańska bardzo dobrze spisuje się w kwalifikacjach do Wimbledonu. Dwa pierwsze mecze wygrała bez straty seta i potrzebuje już tylko jednego zwycięstwa. Przez drugą rundę nie przebrnęły natomiast Magdalena Fręch i Katarzyna Kawa.

Z czterech Polek, które przystąpiły do rywalizacji w eliminacjach, tylko Urszuli Radwańskiej udało się awansować do ostatniej, trzeciej rundy. W Roehampton pokonała dwie wyżej notowane rywalki – w środę 6:1, 6:0 Fang Ying Xun, a dzisiaj  6:3, 7:5 Annę-Karolinę Schmiedlovą. Słowaczka była rozstawiona w kwalifikacjach z numerem ,,18″. Górę wzięło jednak doświadczenie naszej reprezentantki, która po raz pierwszy w turnieju głównym Wimbledonu wystąpiła trzynaście lat temu. Teraz marzy o siódmym występie. By znaleźć się wśród najlepszych, musi wygrać jeszcze jedno spotkanie.

Radwańska postara się dołączyć do Igi Świątek i Magdy Linette, które miejsce w głównej drabince mają zagwarantowane dzięki odpowiednio wysokiemu rankingowi. W piątek zagra o awans z Amerykanką Danielle Lao.

Na drugiej przeszkodzie w kwalifikacjach zatrzymały się za to Katarzyna Kawa i Magdalena Fręch. Pierwsza dobrze zaczęła mecz z Rosjanką Witalią Diaczenko, jednak od stanu 5:3 w pierwszym secie wygrała tylko jednego gema. Zaliczki traciła też Fręch w starciu z Ariną Rodionovą z Australii. W obydwu setach prowadziła 5:3, jednak ostatnie słowo należało za każdym razem do przeciwniczki, która wygrała 7:5, 7:5. Bolesna była zwłaszcza porażka w drugim secie, w którym łodzianka nie wykorzystała czterech piłek setowych.

Wcześniej z rywalizacją pożegnała się Maja Chwalińska. Najmłodsza z naszych reprezentantek już w pierwszej rundzie eliminacji uległa Francuzce Clarze Burel.