Wimbledon.Rosjanie i Białorusini w tegorocznej edycji?Klamka zapadła!

/ Jakub Karbownik , źródło: własne/www.twitter.com, foto: AFP

Reprezentantów Rosji i Białorusi nie zobaczymy podczas tegorocznej edycji Wimbledonu. Taką decyzję podjęły władze All England Club, czyli organizatora londyńskiego turnieju.

Od kilkunastu dni mówiło się o tym, że przedstawiciele krajów, które zaatakowały Ukrainę, nie będą mogli wziąć udział w tegorocznym Wimbledonie. W środę rano w brytyjskich mediach pojawiły się nieoficjalne informacje o podjętej decyzji. Kilka godzin później już oficjalne stanowisko w tej sprawie zajęły władze klubu usytuowanego przy Church Road 19.

– W warunkach takiej nieuzasadnionej i bezprecedensowej agresji militarnej niedopuszczalne byłoby, aby rosyjski reżim czerpał jakiekolwiek korzyści z udziału rosyjskich czy białoruskich graczy w turnieju. Z głębokim żalem informujemy o odrzuceniu zgłoszeń rosyjskich i białoruskich graczy na Wimbledon 2022 – możemy przeczytać w oświadczeniu opublikowanym przez władze All England Clubu.

Tym samym potwierdziły się słowa ministra sportu Wielkiej Brytanii. Nigel Huddleston mówił, że istnieje możliwość wykluczenia reprezentantów Rosji i Białorusi z tegorocznej rywalizacji na Wimbledonie. A to oznacza, że o końcowe zwycięstwo nie powalczy wicelider rankingu Daniił Miedwiediew czy ubiegłoroczna półfinalistka Aryna Sabałenka.