Wimbledon. Rosolska i Routliffe walczyły ambitnie, ale o finał zagrają Amerykanki

/ Anna Niemiec , źródło: własne, foto: Andrzej Szkocki

Alicja Rosolska i Erin Routliffe nie zdołały awansować do najlepszej czwórki turnieju gry podwójnej rozgrywanego na kortach All England Club. W ćwierćfinale w trzech setach lepsze okazały się Danielle Collins i Desirae Krawczyk.

Twórz z nami najlepszy magazyn tenisowy, zostań patronem Tenisklubu: https://patronite.pl/Tenisklub

W pierwszej partii reprezentantki Stanów Zjednoczonych dominowały na korcie. Bardzo dobrze spisywały się we własnych gemach serwisowych i równocześnie wywierały presję przy drugim podaniu rywalek. Amerykańskie tenisistki były w tej części praktycznie bezbłędnie. W czwartym i szóstym gemie zdobyły przełamanie i bardzo szybko objęły prowadzenie w meczu.

Collins i Krawczyk dobrze rozpoczęły również drugą odsłonę spotkania i zapisały „breaka” na swoim koncie w trzecim gemie. Warszawianka i jej partnerka błyskawicznie odrobiły, ale kilka minut później ponownie nie były w stanie utrzymać podanie i Amerykanki wyszły na prowadzenie 5:3. Rosolska i Routliffe nie zamierzały się jednak poddawać. Odrobiły stratę w dziesiątym gemie i do rozstrzygnięcia konieczny okazał się tie-break. W tej dodatkowej rozgrywce na początku walka toczyła się punkt za punkt. Końcówka należała jednak do pary polsko-nowozelandzkiej, która od stanu 3:4 wygrała cztery punkty z rzędu i doprowadziła do wyrównania.

W decydującej partii przełamanie jako pierwsze na 3:1 zdobyły finalistka tegorocznego Australian Open i jej partnerka. Jak się później okazało to był kluczowy moment tej części meczu. Tenisistki z Ameryki Północnej nie pozwoliły Rosolskiej i Routliffe na odrobienie straty i po dwóch godzinach walki mogły cieszyć się ze zwycięstwa.

Danielle Collins i Desirae Krawczyk o miejscie w finale zagrają z Elise Mertens i Shaui Zhang.


Wyniki

Ćwierćfinał debla

D. Collins, D. Krawczyk (USA) – A. Rosolska, E. Routliffe (Polska, Nowa Zelandia, 11) 6:1 6:7(4) 6:3