Wimbledon. Rozstawienia Polaków

/ Dominika Opala , źródło: www.wimbledon.com /własne, foto: AFP

Organizatorzy Wimbledonu przedstawili listy rozstawień podczas tegorocznej edycji turnieju. Troje naszych reprezentantów znalazło się w tych zestawieniach, a są to Iga Świątek, Hubert Hurkacz i Łukasz Kubot. 

Pierwszy raz w historii rozstawienia na Wimbledonie będą oparte tylko o oficjalne rankingi ATP i WTA. Do tej pory Wimbledon był jedynym Wielkim Szlemem, który posiadał własną formułę rozstawień. Obejmowała ona nie tylko miejsca tenisistów i tenisistek w zestawieniach, ale przede wszystkim umiejętności gry na trawie i sukcesy na tej nawierzchni. Miało to zapobiegać spotykaniu się najlepszych zawodników w wczesnych rundach turnieju.

W tym roku będzie jednak inaczej. Organizatorzy postanowili posłużyć się oficjalnymi rankingami, zaznaczając, że w przypadku tenisistek mają możliwość ingerencji w rozstawienia. Na tę chwilę udział w turnieju głównym ma zapewniony czworo naszych reprezentantów. Iga Świątek, po wycofaniu się Naomi Osaki, będzie rozstawiona z numerem „8”, tak, jak podczas Roland Garros. Hubert Hurkacz otrzymał numer „15” w rozstawieniach, po tym, jak Rafael Nadal i David Goffin zrezygnowali z występu. Z kolei Łukasz Kubot w turnieju deblowym ponownie połączy siły z Marcelo Melo. Mistrzowie Wimbledonu 2017 będą rozstawieni z „8”. Magda Linette zagra w turnieju głównym, jednak nie będzie rozstawiona.