Wimbledon. Stankiewicz lepsza od rozstawionej Brytyjki!

/ Jarosław Truchan , źródło: własne, foto: Peter Figura

Monika Stankiewicz blisko ćwierćfinału juniorskiego Wimbledonu! Polka odniosła w drugiej rundzie zwycięstwo nad faworyzowaną rywalką, którą była Hannah Klugman. Dzięki triumfowi 17-latka zagra o najlepszą ósemkę rozgrywek.

Przed spotkaniem więcej szans dawano rozstawionej z „piątką” Brytyjce. Tymczasem pierwszy set okazał się dominacją ze strony Stankiewicz. Po pierwszym gemie wygranym przez reprezentantkę gospodarzy nastąpiła seria aż pięciu zapisanych na konto naszej rodaczki. Podwójne przełamanie serwisu Klugman zapewniło Polce zwycięstwo w partii po zaledwie pół godzinie gry.

Druga odsłona meczu była o wiele bardziej wyrównana. Na jaj początku panie wymieniły się przełamaniem. Polka odebrała podanie rywalce jako pierwsza, lecz później Brytyjka przełamała ją do zera. Kolejne gemy padały łupem tenisistek serwujących. Stankiewicz musiała w trakcie drogi do tie-breaka bronić czterech break pointów w ósmym gemie meczu, który okazał się zdecydowanie najdłuższym w całym pojedynku. Polka wyszła z opresji, a następnie o losach partii rozstrzygnęła dogrywka. Jej przebieg był zacięty. Zwyciężczynie poznaliśmy dopiero po rozegraniu osiemnastu punktów. Ostatecznie po wykorzystaniu trzeciej piłki meczowej górą okazała się Stankiewicz, wyrzucając z turnieju piątą najwyżej rozstawioną uczestniczkę.

O ćwierćfinał Polce przyjdzie zmierzyć się z kolejną tenisistką z Wysp Brytyjskich. Będzie nią Hephzibah Oluwadare.

 


Wyniki

Druga runda turnieju juniorek:

Monika Stankiewicz (Polska) – Hannah Klugman (Wielka Brytania, 5) 6:2, 7:6(8)