Wimbledon. Tegoroczna edycja bez piątego tenisisty świata

/ Jakub Karbownik , źródło: Własne/www.twitter.com, foto: AFP

Dominic Thiem nie wystąpi w tegorocznej edycji Wimbledonu. Powodem rezygnacji z występu austriackiego tenisisty jest kontuzja nadgarstka.

Zawodnik z Wiener Neustadt nie ma ostatnio udanego czasu. Piąty zawodnik świata przed kilkoma dniami ogłosił, że podobnie jak Rafael Nadal nie weźmie udziału w Igrzyskach Olimpijskich w Tokio. Teraz Austriak podał, że zabraknie go również na kortach Wimbledonu.

– Zrobię wszystko, co mówią lekarze, aby jak najszybciej wyzdrowieć. Poinformowali mnie, że być może nie będzie mnie przez kilka tygodni, ale zrobię co w mojej mocy, aby wkrótce wrócić na kort. Bardzo przepraszam, że musiałem wycofać się z trzech najbliższych turniejów, które były w moim kalendarzu: Wimbledonu, Hamburga i Gstaad. To dla mnie bardzo ważne turnieje. Doceniam wsparcie fanów w tych trudnych momentach. Jestem zdeterminowany, aby wrócić silniejszy – możemy przeczytać w oświadczeniu Dominica Thiem przekazanego do mediów.

Powodem rezygnacji Austriaka z występów w najbliższym czasie jest kontuzja nadgarstka, jakiej nabawił się podczas turnieju ATP 250 na Majorce. Podczas konsultacji, na jaką Thiem udał się do Barcelony, lekarz zalecił mu pięciotygodniowy rozbrat z tenisem.

Miejsce piątego zawodnika świata w drabince Wimbledonu zajmie szczęśliwy przegrany z eliminacji, Holender Botic van de Zandschulp. Wygrał on losowanie z udziałem czterech najwyżej notowanych „lucky loserów”. Wśród nich znajdował się Kamil Majchrzak.