Wimbledon. Turniejowa “trójka” zatrzymała Kawę

/ Anna Niemiec , źródło: własne, foto: AFP

Katarzyna Kawa nie zdołała sprawić niespodzianki i w drugiej rundzie turnieju rozgrywanego na kortach All England Club przegrała z Ons Jabeur. W pierwszym secie Polka postawiła jednak trudne warunki turniejowej „trójce”.

Spotkanie lepiej rozpoczęła Tunezyjka, która odebrała podanie rywalce już w pierwszym gemie. Dzięki agresywnym returnom 29-latka z Krynicy-Zdroju błyskawicznie odrobiła jednak stratę. W kolejnych gemach czwarta rakieta Polski nie ustępowała bardziej utytułowanej rywalce i walka była bardzo wyrównana. Losy tej części meczu rozstrzygnęły się w końcówce, w której wyszło większe doświadczenie zawodniczki z Afryki. Jabeur odebrała podanie naszej tenisistce w dziewiątym gemie, a po zmianie stron wykorzystała atut własnego serwisu i objęła prowadzenie w meczu.

Niestety w drugiej partii reprezentantka Tunezji przejęła już kontrolę nad przebiegiem gry. Kawa, dla której to był już piąty mecz w turnieju, ewidentnie zaczęła odczuwać fizyczne trudy tego pojedynku i nie była w stanie przeciwstawić się rywalce. Przy wyniku 0:3 tenisistka trenująca w Poznaniu poprosiła o przerwę medyczną z powodu kontuzji prawej ręki, ale interwencja fizjoterapeuty nie na wiele się zdała. Polka w tej części meczu nie zdołała zdobyć ani jednego gema i po 76 minutach gry pożegnała się z turniejem.

Ons Jabuer w trzeciej rundzie zagra z Diane Parry.


Wyniki

Druga runda singla

Ons Jabeur (Tunezja, 3) – Katarzyna Kawa (Polska, Q) 6:4 6:0