Wimbledon. Udany powrót Radwańskiej

/ Anna Niemiec , źródło: własne, foto: AFP

Agnieszka Radwańska rozpoczęła we wtorek rywalizację w turnieju legend na kortach All England Club. Razem z Jeleną Janković w pierwszym meczu grupowym pokonały w dwóch setach Flavię Pennettę i Francescę Schiavone.

W pierwszej partii krakowianka i jej partnerka w trzecim gemie jako pierwsze przełamały serwis mistrzyni US Open z 2015 roku, ale po zmianie stron Włoszki zrewanżowały się tym samym przy podaniu Serbki. Później gra toczyła się zgodnie z regułą własnego serwisu do wyniku 4:4. W dziewiątym gemie para polsko-serbska odebrała podanie Schiavone, a po zamianie stron pewnie zamknęła seta przy podaniu tenisistki znad Wisły, która przy piłce setowej popisała się efektownym minięciem z backhandu po krosie.

Druga odsłona meczu rozpoczęła się od trzech przełamań z rzędu. Jako pierwsza podanie utrzymała starsza z sióstr Radwańskich. Polka i Serbka utrzymały przewagę „breaka” już do końca meczu, a zwycięstwo przypieczętowały kolejnym przełamaniem w dziewiątym gemie. Przy serwisie Pennetty wypracowały sobie trzy piłki meczowe z rzędu, ale potrzebna była im tylko jedna. Po 72 minutach gry 33-latka urodzona w Krakowie zakończyła spotkanie wolejem z forhandu.

We wtorek w drugim spotkaniu w ramach Grupy B Daniela Hantuchova i Laura Robson w dwóch setach pokonały Casey Dellacquę i Alicię Molik.

Turniej legend – debel kobiet

Grupa B

J. Janković, A. Radwańska (Serbia, Polska) – F. Pennetta, F. Schiavone (Włochy) 6:4 6:3