Wimbledon. Udany start Majchrzaka w eliminacjach

/ Bartosz Bieńkowski , źródło: własne, foto: AFP

Kamil Majchrzak udanie rozpoczął walkę o awans do głównej drabinki tegorocznego Wimbledonu. W pierwszej rundzie eliminacji Polak w niecałą godzinę gładko pokonał Yannicka Madena 6:1, 6:4.

Majchrzak całkiem nieźle czuje się na trawie i wystąpił ostatnio między innymi w challengerze w Nottingham, co z pewnością sprawiło, że jest lepiej przygotowany do gry na tej nawierzchni od wielu innych tenisistów. 25-latek musi jednak przebrnąć przez trzy mecze w eliminacjach Wimbledonu i jest jednym z głównych faworytów do uzyskania przepustki do głównego turnieju. Zawodnik z Piotrkowa Trybunalskiego jest najwyżej rozstawiony ze wszystkich, a zmagania rozpoczął bardzo udanie, pokonując Yannicka Madena w 58 minut.

Mecz z Niemcem był więc bardzo szybki, a zwycięstwo Polaka nie podlegało żadnej dyskusji. W pierwszym secie rywal zdołał ugrać zaledwie jednego gema. Druga partia również była rozgrywana pod dyktando Majchrzaka. W połowie seta Maden miał przebłysk lepszej gry i nawet przełamał naszego tenisistę, ale było to tylko chwilowe. Kamil Majchrzak wygrał zdecydowanie 6:1, 6:4 i zasłużenie awansował do drugiej rundy kwalifikacji tegorocznego Wimbledonu.

Polak posłał 23 uderzenia kończące, 8 asów serwisowych i popełnił tylko 14 niewymuszonych błędów. Dla porównania Niemiec nie posłał żadnego asa, zdobył 13 punktów po winnerach, a popełnił dwa razy więcej niewymuszonych błędów od 25-latka, bo aż 28.

Kolejnym rywalem tenisisty z Piotrkowa Trybunalskiego będzie doświadczony Holender Robin Haase, który ograł Argentyńczyka Guido Andreozziego 6:4, 6:4.