Wimbledon. Wielkie zwycięstwo Fręch

/ Bartosz Bieńkowski , źródło: własne, foto: AFP

Magdalena Fręch pokonała Annę Karolinę Schmiedlową 6:4, 6:4 w ramach drugiej rundy tegorocznego Wimbledonu. Dzięki temu zwycięstwu polska tenisistka osiągnęła najlepszy wynik w historii swoich wielkoszlemowych startów.

Spotkanie drugiej rundy Wimbledonu lepiej rozpoczęła Fręch, która już w pierwszym gemie przełamała rywalkę. Wprawdzie Schmiedlowa odrobiła w niedługim czasie straty, jednak nie była w stanie przechylić losów partii na swoją korzyść. Polka zwyciężyła więc w tej odsłonie meczu 6:4.

Pierwszą połowę drugiego seta można natomiast nazwać prawdziwym szaleństwem w kontekście przełamań. Sytuację opanowała Polka, która przejęła inicjatywę w kluczowych momentach pojedynku. Tenisistka z Łodzi ostatecznie wygrała 6:4, 6:4, dzięki czemu awansowała do trzeciej rundy tegorocznego Wimbledonu. To najlepszy wynik Fręch w turniejach wielkoszlemowych.

Magdalena Fręch (Polska) – Anna Karolina Schmiedlowa (Słowacja) 6:4, 6:4