Wimbledon. Niebezpieczna pierwsza rywalka Świątek

/ Bartosz Bieńkowski , źródło: własne, foto: AFP

Iga Świątek rozpoczyna tegoroczne zmagania w Wimbledonie. Polka trafiła w pierwszej rundzie na całkiem wymagającą przeciwniczkę.

Su-Wei Hsieh to bardzo doświadczona zawodniczka, którą stać na niespodzianki, co już nie jeden raz pokazała. Azjatka potrafi wygrywać z zawodniczkami wyżej klasyfikowanymi od siebie, a w tym roku na Australian Open doszła do ćwierćfinału. Jej najlepszym wynikiem osiągniętym w Wimbledonie jest czwarta runda z 2018 roku. Tenisistka z Tajwanu jest także fantastyczną deblistką.

Natomiast Iga Świątek udowadnia w tym sezonie, że ubiegłoroczny triumf w Roland Garros nie był dziełem przypadku, tylko ciężkiej pracy, talentu i pasji. Grę Polki na trawie można jednak rozpatrywać w kategorii pewnej niewiadomej, gdyż nasza tenisistka nie miała zbyt wielu okazji grać na tej nawierzchni.

Będzie to drugi występ Świątek w turnieju głównym Wimbledonu. W 2019 roku Polka wystąpiła w pierwszej rundzie, a rok wcześniej wygrała juniorski turniej. Z Hsieh zmierzyła się do tej pory tylko raz – w ubiegłorocznym Roland Garros. 20-latka wygrała bez większych problemów, a później sięgnęła po pierwsze wielkoszlemowe trofeum.

Pojedynek Świątek z Hsieh rozpocznie się w poniedziałek jako trzecie w kolejności na drugim co do ważności korcie. Przed Igą wystąpi na nim Aryna Sabałenka z Monicą Niculescu, a także Stefanos Tsitsipas z Francesem Tiafoe.