Wimbledon z kibicami? To coraz bardziej prawdopodobne

/ Bartosz Bieńkowski , źródło: własne / tennis365.com, foto: AFP

Świetne informacje docierają z Wielkiej Brytanii. Rząd przedstawił plan, który daje dużą nadzieję na rozegranie Wimbledonu przy udziale sporej liczby kibiców.

Brytyjski rząd zaprezentował plan, który przedstawia stopniowe łagodzenie restrykcji związanych z pandemią koronawirusa. Składa się on z czterech etapów. Jego celem jest między innymi powrót publiczności na sportowe i rozrywkowe wydarzenia odbywające się na terenie Wielkiej Brytanii.

Trzeci etap tego planu jest niezwykle istotny dla kibiców spragnionych imprez sportowych, który ma zostać wprowadzony nie wcześniej niż 17 maja. Wtedy większe obiekty na świeżym powietrzu posiadające miejsca siedzące będą mogły pomieścić do 10 000 osób. W przypadku mniejszych takich miejsc limit ten będzie wynosił 4000 osób lub 50% pojemności. Na obiekty kryte wejdzie 1000 osób lub 50% pojemności.

Najwcześniej 21 czerwca jest natomiast planowany czwarty etap, który znosi wszelkie obostrzenia dotyczące wydarzeń sportowych i rozrywkowych. Ma on być wdrożony dzięki między innymi imprezom pilotażowym, których start zaplanowany jest na kwiecień. Mają być na nich wypróbowane różnego rodzaju rozwiązania.

Są to niezwykle optymistyczne wiadomości również dla fanów tenisa, ponieważ od 28 czerwca do 11 lipca ma zostać zorganizowany Wimbledon. Obecność kibiców bez wątpienia wpływa na jakość widowiska, a dla organizatorów jest to także spory zastrzyk gotówki. W ubiegłym roku turniej w Londynie nie został rozegrany po raz pierwszy od czasów II wojny światowej.