Wimbledon. Zieliński i Hsieh grają dalej

/ Bartosz Bieńkowski , źródło: własne, foto: AFP

Jan Zieliński i Su-Wei Hsieh pokonali Joe’a Salisbury’ego i Heather Watson, dzięki czemu awansowali do ćwierćfinału Wimbledonu.

Zieliński i Hsieh przez część pierwszego seta musieli gonić wynik, ale szybko odrobili stratę przełamania. W tie-breaku zagrali bardzo skutecznie i wygrali tę odsłonę partii 7-4.

W drugim secie do stanu 3:2 dla polsko-tajwańskiego duetu gra toczyła się spokojnie – był tylko jeden break-point, a obie pary wygrywały swoje podania. Od tego czasu nastąpiła seria przełamań. Zieliński i Hsieh zapisali jednak tę partię na swoim koncie i wygrali cały mecz 7:6(4), 6:4.

W ćwierćfinale wimbledońskiego turnieju miksta rywalami Polaka i Tajwanki będą Taylor Townsend i Jamie Murray.