Wimbledon. Zieliński lepszy od deblowego partnera. Polak zagra o ćwierćfinał miksta

/ Jarosław Truchan , źródło: własne, foto:

Jan Zieliński i Su-Wei Hsieh awansowali do drugiej rundy turnieju gry mieszanej podczas Wimbledonu. Mistrzowie Australian Open w tej specjalności pokonali w poniedziałek Hugo Nysa oraz Demi Schuurs.

Polak wraz z Monakijczykiem w parze wcześniej pożegnali się z rozgrywkami mikstowymi. Teraz stanęli po dwóch stronach siatki w mikście. Ich partnerkami były Su-Wei Hshieh, z którą Polak sięgał po tytuł w Melbourne, oraz Demi Schuurs, która wraz z Nysem osiągnęła ćwierćfinał ubiegłorocznego US Open. Była to druga w tym roku konfrontacja tych par. Wcześniej zmierzyli się w drugiej rundzie Austraalian Open, gdzie górą okazali się Zieliński i Hsieh.

Polsko-tajwański duet lepiej rozpoczął spotkanie. Rozstawieni z „siódemką” przełamali rywali do zera w czwartym gemie. Okazało się, że był to jedyny break point w całym secie. Zieliński i Hsieh mieli jednak problemy z pewnym zamknięciem partii. Podczas gema, w którym serwowali po zwycięstwo, Nys i Schuurs nie poddawali się. Oglądaliśmy długą grę na przewagi. Ostatecznie Polak i Tajwanka wykorzystali jednak trzeciego setbola.

Na początku drugiej odsłony meczu mógł powtórzyć się scenariusz sprzed kilkunastu minut. Monakijczyk i Holenderka wybronili się jednak przed utartą podania. Następnie inicjatywa należała do serwujących. Wszystko wskazywało na to, że o wygranej zadecyduje tie-break. Do dogrywki mogło jednak nie dojść. Nys i Schuurs mieli dwie okazje do zakończenia seta wynikiem 7:5. Zieliński i Hsieh obronili jednak dwa setbole, doprowadzając do rozgrywki do siedmiu punktów. W niej Polak i Tajwanka okazali się lepsi. Zwycięstwo 7-5 w tie-breaku zapewniło im triumf w całym spotkaniu.

Pierwsza runda miksta:

J. Zieliński, S.-W. Hsieh (Polska, Tajwan, 7) – H. Nys, D. Schuurs (Monako, Holandia) 6:3, 7:6(4)