Wimbledon zyska aż 39 kortów

/ Bartosz Bieńkowski , źródło: własne/tennishead.net, foto: AFP

Wimbledon może już niebawem przejść poważne zmiany. Zaplanowano rozbudowę All England Lawn Tennis Club, która miałaby obejmować aż 39 dodatkowych kortów.

Już niedługo Wimbledon może zyskać znacznie więcej obiektów. Uzyskano oficjalną zgodę na budowę dodatkowych aż 39 kortów. To imponująca liczba, która otworzy nowe możliwości przed All England Club. W ramach tej inwestycji ma powstać także nowe boisko pokazowe z trybunami mieszczącymi 8 tysięcy osób. Obiekt ten ma powstać na terenie Wimbledon Park, czyli kiedyś istniejącego klubu golfowego. Projekt nie zostanie jednak zrealizowany prawdopodobnie do co najmniej 2030 roku.

Plany rozbudowy mają nie tylko swoich zwolenników, ale również przeciwników. Głównie mowa tu o osobach, które uważają że takie działania będą miały niekorzystny wpływ na klimat. Jedna z takich osób użyła nawet na spotkaniu rady Merton określenia „miejsce zbrodni klimatycznej”. Co więcej, na petycji mającej na celu zatrzymanie planów rozbudowy zebrano 13 tysięcy podpisów.