Winston-Salem. Dżere i Mannarino zmierzą się w finale!

Laszlo Dżere potrzebował aż dziewięć piłek meczowych, żeby pokonać w półfinale kwalifikanta Hueslera 7:6(3), 7:6(5). Jego rywalem w finale Winston-Salem Open będzie Andrian Mannarino. Francuz w godzinę i piętnaście minut uporał się z Boticem van de Zandschulpem wygrywając 6:0, 6:4.

Pierwszy set pojedynku Dżere ze Szwajcarem Hueslerem rozstrzygał tie-break, a po drodze nie było żadnych przełamań. Choć samą dogrywkę Serb wygrał pewnie, lepsze wrażenie na przestrzeni całego seta robiła gra Szwajcara. Huesler miał więcej piłek kończących, a w jego gemach serwisowych nie było żadnej równowagi. Co więcej, sam miał dwie piłki setowe w dziesiątym gemie. Większe doświadczenie Dżere na tym poziomie rozgrywek przyniosło jednak rezultaty i Serb zapisał pierwszą partię na swoim koncie.

W drugim Secie Dżere szybko przełamał Szwajcara, ale nie utrzymał prowadzenia i po sześciu gemach był remis 3:3. Najbardziej szalony był dziesiąty gem, w którym Serb miał sześć piłek meczowych przy serwisie rywala. Żadnej nie wykorzystał, głównie za sprawą dobrej gry Hueslera. Ostatecznie Dżere ponownie wygrał w dogrywce po dziewiątej piłce meczowej. Pomimo wyrównanego przebiegu należy zwrócić uwagę, że Serb w drugiej partii zauważalnie poprawił grę, wygrywając bezpośrednio trzy razy więcej piłek.

Znacznie mniej emocji było w pojedynku van de Zandschulpa z Mannarino. To po prostu nie był dzień rozstawionego z numerem 2. faworyta. Holender w pierwszym secie popełnił 16 niewymuszonych błędów przy zaledwie jednym rywala i przegrał do zera. Trochę więcej walki było w drugiej partii, ale przy stanie 4:4 Francuz przełamał rywala i przypieczętował zwycięstwo wygrywając swój gem serwisowy do zera.

Cały turniej jest dla Mannarino niego niezwykłą przygodą. W pierwszej rundzie bronił czterech piłek meczowych z Christopherem O’Connellem, a w kolejnych wygrywał z wyłącznie rozstawionymi zawodnikami. Finał Winston-Salem będzie jego pierwszym od imprezy w Nur-Sułtanie z 2020 roku. Jeśli wygra, zostanie najstarszym zwycięzcą turnieju rangi ATP250 w historii!