Winston-Salem: Finał nie dla pary Kubot/Melo

/ Bartosz Bieńkowski , źródło: własne/atptour.com, foto: AFP

Łukasz Kubot występujący w parze z Marcelo Melo nie zagra w finale turnieju ATP w Winston-Salem. Polsko-brazylijski duet okazał się gorszy od Ivana Dodiga i Austina Krajicka 3:6, 4:6.

Łukasz Kubot wraz z Marcelo Melo stanęli przed szansą występu o kolejny w karierze tytuł w grze podwójnej. Niestety, spotkanie półfinałowe nie poszło po ich myśli. Pierwszy set był wyrównany. Polak z Brazylijczykiem nie wykorzystali kilku szans na przełamanie w piątym gemie, a w ósmym sami stracili własne podanie. Był to kluczowy moment tej partii, która została zapisana na koncie Chorwata i Australijczyka.

W drugiej odsłonie starcia rozstawiony z jedynką polsko-brazylijski duet uzyskał na początku przewagę. Za chwilę trafił się przestój, przez co od stanu 3:1 wynik szybko zmienił się na 3:5. Ostatecznie całe spotkanie Kubot i Melo przegrali 3:6, 4:6 i to chorwacko-australijska para wystąpi w finale turnieju w Winston-Salem.

W decydującym meczu o tytule ich rywalem będzie Salwadorczyk Marcelo Arevalo oraz Holender Matwe Middelkoop. W półfinale pokonali oni Austriaków Olivera Maracha i Philippa Oswalda 6:3, 6:3.


Wyniki

Półfinał debla:

Łukasz Kubot, Marcelo Melo (Polska, Brazylia, 1) – Ivan Dodig, Austin Krajicek (Chorwacja, Australia) 3:6, 4:6