Winston-Salem: Fyrstenberg odpadł w ćwierćfinale

/ Krzysztof Domaradzki, źródło: atpworldtour.com/własne, foto: AFP

Mariusz Fyrstenberg i Rohan Bopanna nie będą dobrze wspominać wspólnego występu na turnieju Winston-Salem Open. Polsko-hinduska para zakończyła rywalizację na ćwierćfinale, w którym przegrała z Pablo Andujarem i Leonardo Mayerem 7:6(6), 6:7(4), 4-10.

Fyrstenberg i Bopanna tworzyli najwyżej rozstawioną parę w turnieju i choć na co dzień nie grywają razem, to właśnie w nich upatrywano faworytów do końcowego triumfu. Niestety, polsko-hinduskiej parze udało się wygrać tylko jeden mecz.

W pojedynku  ćwierćfinałowym bardzo długo trudno było wskazać lepszy debel. W pierwszej partii nie było przełamań i o wygranej którejś z par musiał zadecydować tiebreak. Fyrstenberg i Bopanna spisali się w nim nieznacznie lepiej, dzięki czemu zwyciężyli 8-6.

Drugi set miał bliźniaczy przebieg. Tenisiści doskonale serwowali i bez większych problemów wygrywali swojego podania. O zwycięstwie ponownie musiał zadecydować dodatkowy gem, ale tym razem lepiej spisali się w nim Andujar i Mayer. Hiszpan i Argentyńczyk wygrali tiebreak 7-4.

W decydującej odsłonie meczu również spodziewano się wyrównanej walki, ale, nieoczekiwanie, gra Fyrstenberga i Bopanny załamała się. Polak i Hindus stracili 6 pierwszych punktów i stało się jasne, że odrobienie strat będzie zadaniem niezwykle trudnym. Ta sztuka im się nie udała, przez co przegrali 4-10 i odpadli z turnieju.


Wyniki

Ćwierćfinał debla:
P. Andujar, L. Mayer (Hiszpania, Argentyna) – M. Fyrstenberg, R. Bopanna (Polska, Indie, 1) 6:7(6), 7:6(4), 10-4