Winston-Salem: Isner obronił tytuł

/ Krzysztof Domaradzki , źródło: atpworldtour.com/własne, foto: AFP

John Isner drugi raz z rzędu został mistrzem turnieju Winston-Salem Open. Amerykanin po emocjonującym finale pokonał Tomasa Berdycha, zwyciężając 3:6, 6:4, 7:6(9).

Wskazanie faworyta przed decydującym o tytule meczu było zadaniem niezwykle trudnym. Zeszłoroczny triumf przemawiał za Isnerem, ale Berdych z doskonałej strony zaprezentował się w półfinale turnieju, gdzie pokonał Sama Querreya, odbierając mu szanse na zwycięstwo w US Open Series.

W pierwszym secie lepiej grał Berdych. Czech wprawdzie miał problemy z serwisem – pierwszym podaniem trafiał z zaledwie 38-procentową skutecznością – ale grał znakomicie z głębi kortu. Co więcej, świetnie odczytywał kierunki serwisu Amerykanina, dzięki czemu wywalczył 2 przełamania, które wystarczyły mu do zwycięstwa w secie.

W drugiej partii Isner zaczął grać tak, jak na obrońcę tytułu przystało. Rosły Amerykanin doskonale serwował, 9 punktów zdobywając bezpośrednio podaniem, i był skuteczniejszy w wymianach. Zdołał wywalczyć jedno przełamania, dzięki któremu zwyciężył 6:4 i wyrównał stan meczu.

W decydującym secie obaj tenisiści skupiali się głównie na wygrywaniu swoich gemów serwisowych. Obaj znakomicie podawali, dzięki czemu nie mieli z tym większych problemów. W tiebreaku, który musiał wyłonić mistrza turnieju, także długo nie było jasne, kto wyjdzie z tej batalii obronną ręką. Większą odpornością psychiczną wykazał się Isner, który najpierw obronił trzy piłki meczowe, a potem skończył pojedynek.

27-letni Amerykanin zdobył piąty tytuł w karierze, a drugi w przeciągu ostatnich dwóch miesięcy – 15 lipca sięgnął po triumf w Newport.