Winston-Salem. Mannarino najstarszym zwycięzcą ATP250!

Andrian Mannarino pokonał Laszlo Dżere w finale Winston-Salem Open. Po zwycięstwie 7:6(1), 6:4 został pierwszym Francuzem, który zdobył ten tytuł oraz najstarszym triumfatorem turnieju ATP250 w wieku 34. lat.

Pomimo końcowego triumfu Mannarino miał sporo problemów na początku starcia. W trzecim gemie przegrał własne podanie, a w piątym bronił kolejnych break-pointów. W ósmym Francuz wyrównał jednak stan meczu i obaj zawodnicy pewnie wygrywali swoje gemy serwisowe aż do tie-breaka. Dogrywka była bardzo jednostronna, ponieważ Dżere zdobył zaledwie jeden punkt.

Przyzwyczajenie się do warunków zajęło mi trochę czasu, ale udało mi się zachować zimną krew i skupić się na tym, co musiałem zrobić. Udało mi się odbić na 4-3, a potem byłem konsekwentny do końca. Wiedziałem, że Laszlo miał naprawdę wyczerpujący tydzień i prawdopodobnie, gdybyśmy mieli stoczyć ciężką bitwę, wygrałbym, ponieważ fizycznie byłem trochę świeższy – komentował wydarzenia z pierwszego seta Francuz.

Pierwsze sześć gemów drugiego seta to pewne wygrane serwujących. Serb wyłamał się w siódmym, gdzie przegrał podanie i do końca meczu był już w odwrocie. Doświadczony Mannarino wiedział jak to wykorzystać i dowiózł zwycięstwo. Na przestrzeni całego spotkania Francuz robił bardzo dobry użytek ze swojego pierwszego podania (wygrał aż 83% piłek!). Dżere nie pomagał sobie niewymuszonymi błędami, których popełnił 29 (przy 17 Mannarino).