Winston-Salem. Zieliński i Nys wicemistrzami

/ Anna Niemiec , źródło: własne , foto: Materiały prasowe PZT

Jan Zieliński i Hugo Nys zajęli drugie miejsce w turnieju gry podwójnej w ramach Winston-Salem Open. W finale lepsi okazali się Matthew Ebden i Jamie Murray.

Spotkanie lepiej rozpoczęli Australijczyk i Brytyjczyk, którzy już w pierwszym gemie odebrali podanie rywalom. Jak się później okazało był to kluczowy moment tej części meczu. Polak i jego partner mogli odrobić stratę od razu po zmianie stron, ale jej nie wykorzystali. Kolejne dwa „breakpointy” mieli w ósmym gemie, ale i tym razem tenisiści rozstawieni z numerem 3 obronili się przed stratą podania. Bardziej utytułowanie zawodnicy utrzymali przewagę już do końca seta i objęli prowadzenie w meczu.

W drugiej odsłonie spotkania wyrównana walka toczyła się do wyniku 2:2. Od tego momentu kontrolę nad przebiegiem gry przejęli Ebden i Murry, którzy wygrali cztery kolejne gemy i po 76 minutach gry mogli cieszyć się ze zwycięstwa.

Pomimo przegranej w finale Jan Zieliński i Hugo Nys mogą uznać występ w Winston-Salem za bardzo udany.  Po raz pierwszy osiągnęli wspólnie finał w imprezie rangi ATP.

Finał debla

Matthew Ebden (Australia, 3) / Jamie Murray (Wielka Brytania, 3) – Jan Zieliński (Polska) / Hugo Nys (Monako) 6:4, 6:2