„Witaj w świecie tenisowych emerytów”. Przyjaciele o Michale Przysiężnym

/ Michał Krogulec , źródło: BNP Paribas Sopot Open, foto: AFP

Michał Przysiężny turniejem BNP Paribas Sopot Open kończy tenisową karierę. Z tej okazji jego przyjaciele nagrali okolicznościowy film.

– Witaj w świecie tenisowych emerytów. Łatwo nie jest, ale myślę, że też dasz radę – tak między innymi Agnieszka Radwańska, która zakończyła tenisową karierę w listopadzie 2018 roku, nawiązała do faktu, że Michał Przysiężny kończy zawodową przygodę z tenisem.

– Twoja gra na korcie, ale też twój charakter poza kortem dawał nam wiele radości – mówił o „Ołówku” Mariusz Fyrstenberg, dyrektor turnieju BNP Paribas Sopot Open – Pociągnąłeś nas do grupy światowej (przyp. red. Pucharu Davisa) – dodał były polski deblista.  Dokładnie we wrześniu 2015 roku Michał Przysiężny fruwał na ramionach kolegów, trenerów i współpracowników, po zdobyciu decydującego punktu w starciu Polski ze Słowacją o wejście do Grupy Światowej Pucharu Davisa.

Najlepszy obecnie polski singlista, Hubert Hurkacz życzy „polskiemu Federerowi” wszystkiego najlepszego po karierze – spełnij swoje marzenia, ambicje i plany – powiedział „Hubi”. W nagraniu udział wzięli także Aleksander Charpantidis, Alicja Rosolska, Dawid Celt, Dawid Olejniczak, Joanna Sakowicz-Kostecka, Marcin Matkowski, Kamil Majchrzak, Łukasz Kubot, Radosław Szymanik, Urszula Radwańska i Piotr Gadomski.