Włoski rekordzista gra po sześćdziesiątce!

/ Szymon Frąckiewicz , źródło: puntodebreak.com, foto:

Choć grudzień kojarzy się raczej z przerwą od rozgrywek tenisowych, to nie znaczy, że nie są rozgrywane żadne zawody. Nawet w tym miesiącu odbywają się turnieje ITF. I nie brakuje w nich ciekawych postaci. W Katarze wystąpił w ostatnich dniach… 61-letni Włoch.

W Khalifa International Tennis and Squash Complex w Doha, w którym już w lutym odbędzie się turniej ATP 250, aktualnie trwa turniej ITF z pulą nagród 15000 dolarów. Kończą się kwalifikacje, z którymi pożegnał się już najstarszy uczestnik rozgrywek. Był nim Włoch Claudio Cataldi, mający 61 lat!

Przegrał on już w pierwszej rundzie eliminacji z 19-letnim Brytyjczykiem Alim Habibem 0:6, 1:6. Niemniej, należą mu się słowa uznania za chęci do gry w tym wieku. To był jego piąty oficjalny mecz. Pierwszy rozegrał w 2015 roku. Jak dotąd nie udało mu się wygrać żadnego spotkania.

Pogromca Cataldiego zagra natomiast o awans do drabinki głównej. W drugiej rundzie eliminacji poradził sobie z Mousą Alkotopem z Jordanii (7:5, 7:5). Teraz czeka go starcie z Amerykaninem Prestonem Brownem.