Recman

World Tennis Day: Australia triumfuje w Hong Kongu

/ Mateusz Grabarczyk, źródło: itftennis.com, foto: AFP

Trwa Światowy Dzień Tenisa. W Hong Kongu odbyły się pokazowe mecze z udziałem Na Li, Samanthy Stosur, Tomasa Berdycha i Lleytona Hewitta. Imprezy odbędą się także w Londynie i Nowym Jorku.

Dziś obchodzony jest Światowy Dzień Tenisa, co przekłada się na wiele sportowych imprez, zabaw i pokazowych spotkań. W Hong Kongu na korcie pojawili się Na Li, Samantha Stosur, Tomas Berdych i Lleyton Hewitt.

Górą w tym starciu byli Australijczycy, wygrywając 2:0. Najpierw w pojedynku pań Stosur pokonała 6:4, 6:3 triumfatorkę tegorocznego turnieju w Melbourne Chinkę Li. Reprezentantka Australii potwierdziła, że ma patent na tenisistkę z Azji. W oficjalnych meczach może pochwalić się niesamowitym bilansem 6:0. Potem do gry wkroczyli panowie. Mimo że Lleyton Hewitt właśnie skończył 33 lata, ciągle czuje się świetnie i potrafi wygrywać z najlepszymi. Z Tomasem Berdychem triumfował po dwóch zaciętych setach 6:4, 7:5. Może Czechowi przeszkodziło to, że między gemami „ćwierkał” na twitterze, a może to, że nie miał… co pić 🙂

""

To nie koniec emocji. W Londynie w pokazowych meczach wezmą udział prawdziwe legendy – Andre Agassi, Pat Cash, Ivan Lendl i Pete Sampras. W Nowym Jorku pojawią się za to Novak Djoković, Andy Murray, bracia Bryanowie oraz bracia McEnroe – John i Patrick.