Wozniacki kończy karierę!

/ Dominika Opala , źródło: www.instagram.com /własne, foto: AFP

Caroline Wozniacki ogłosiła za pośrednictwem mediów społecznościowych, że w przyszłym roku zakończy profesjonalną karierę. Ostatnim turniejem Dunki będzie Australian Open. „Osiągnęłam wszystko o czym mogłam tylko marzyć” – napisała w oświadczeniu była liderka rankingu WTA.

Caroline Wozniacki ogłosiła zakończenie kariery zarówno w mediach społecznościowych, jak i w programie Good Morning America. Dunka zapowiedziała, że jej ostatnim turniejem będzie Australian Open i przyznała, że jest gotowa na kolejny rozdział w jej życiu.

Wozniacki wygrała 30 imprez z cyklu WTA, w tym WTA Finals 2017 i Australian Open 2018, była liderką rankingu przez 71 tygodni oraz trzykrotnie wystąpiła na Igrzyskach Olimpijskich – Osiągnęłam wszystko o czym mogłam tylko marzyć – napisała w oświadczeniu 29-latka z Odense. – Ogłaszam, że po styczniowym Australian Open zakończę tenisową karierę. Nie ma to związku z moim zdrowiem i nie jest to pożegnanie – dodała.

Wozniacki napisała także, że nadszedł taki czas, kiedy będzie miała do zrobienia ważne rzeczy poza tenisem i wspomniała o projekcie, który związany jest ze zwiększaniem świadomości o reumatoidalnym zapaleniu stawów. Na koniec tenisistka o polskich korzeniach podziękowała fanom, rodzinie i teamowi za wsparcie przez wszystkie lata.

View this post on Instagram

I’ve played professionally since I was 15 years old. In that time I’ve experienced an amazing first chapter of my life. With 30 WTA singles titles, a world #1 ranking for 71 weeks, a WTA Finals victory, 3 Olympics, including carrying the flag for my native Denmark, and winning the 2018 Australian Open Grand slam championship, I’ve accomplished everything I could ever dream of on the court. I’ve always told myself, when the time comes, that there are things away from tennis that I want to do more, then it’s time to be done. In recent months, I’ve realized that there is a lot more in life that I’d like to accomplish off the court. Getting married to David was one of those goals and starting a family with him while continuing to travel the world and helping raise awareness about rheumatoid arthritis (project upcoming) are all passions of mine moving forward. So with that, today I am announcing that I will be retiring from professional tennis after the Australian Open in January. This has nothing to do with my health and this isn’t a goodbye, I look forward to sharing my exciting journey ahead with all of you! Finally, I want to thank with all my heart, the fans, my friends, my sponsors, my team, especially my father as my coach, my husband, and my family for decades of support! Without all of you I could have never have done this!

A post shared by Caroline Wozniacki (@carowozniacki) on