Wozniacki rozpoczęła obronę tytułu, Barty się wycofała

/ Jakub Karbownik, źródło: Własne, foto: AFP

Caroline Wozniacki pokonała Kirsten Flipkens 6:3, 6:4 i rozpoczęła walkę o trzeci tytuł na kortach w Eastbourne. Pierwszą tenisistką, jaka zapewniła sobie awans do trzeciej rundy, jest z kolei Karolina Pliszkova.

Dunka to dwukrotna mistrzyni Nature Valley International. Z kolei w latach 2013-2015 kończyła udział na półfinale. W poniedziałek była liderka rankingu WTA w pierwszym meczu od Roland Garros pokonała Kirsten Flipkens. Wozniacki od początku do końca kontrolowała sytuację w meczu. Pierwszego seta tenisistka polskiego pochodzenia rozpoczęła od prowadzenia 3:0, a w drugiej odsłonie było 4:0, gdy rywalka zdobyła gema.

– Uwielbiam tutaj grać. Mam z tym miejscem wspaniałe wspomnienia. Pierwszy raz byłam na tych kortach w wieku 14 lat, to niesamowite – dzieliła się wrażeniami z występu w Eastbourne dwukrotna mistrzyni imprezy, której kolejną rywalką będzie Andrea Petkovic, która odrobiła stratę seta i pokonała Darię Kasatkinę w niedzielnym meczu.

Jako pierwsza mecz drugiej rundy wygrała Karolina Pliszkova. Trzecia rakieta świata pokonała bez większych problemów Margaritę Gasparian. Z kolei z powodu kłopotów zdrowotnych z rywalizacji wycofała się nowa liderka rankingu WTA, Ashleigh Barthy. Powodem absencji Australijki są kłopoty z prawym ramieniem. Miejsce tenisistki z Antypodów w turniejowej drabince zajęła Mandy Minella.

Ons Jabeur (Tunezja) – Jewgienija Rodina (Rosja) 1:6, 7:6(3), 7:5
Daria Gavrilova (Australia, LL) – Viktorija Golubic (Szwajcaria, LL) 6:0, 6:7(2), 7:6(6)

Karolina Pliszkova (Czechy, 2) – Margarita Gasparian (Rosja) 6:3, 6:3