Wozniak chce lepiej poznać Polskę

/ Szymon Adamski , źródło: własne / LaPresse, foto: AFP

Aleksandra Wozniak, która od ponad roku przebywa na sportowej emeryturze, planuje w niedalekiej przyszłości lepiej poznać kraj swoich rodziców i wybrać się w podróż do Polski. W rozmowie z LaPresse powiedziała, że nigdy nie była chociażby w Warszawie czy Krakowie.

Rodzina kanadyjskiej tenisistki pochodzi znad Wisły. Cztery lata przed narodzinami, jej rodzice przeprowadzili się jednak do Kanady i to tamtejsze barwy narodowe reprezentowała Wozniak. W rankingu WTA najwyżej była notowana na 21. miejscu. Ostatnie lata nie były jednak tak udane i w kwietniu ubiegłego roku rozegrała ostatni zawodowy turniej.

– Spędzanie czasu z rodziną jest jedną z korzyści związanych z przebywaniem poza zawodowymi rozgrywkami. Zobaczę się z moją 94-letnią babcią. Będzie miło opowiedzieć jej o moich nowych przygodach i wszystkim tym, co zrobiłam przez ostatni rok. Odwiedzimy Warszawę i Kraków, gdzie nigdy nie byłam. Teraz, kiedy jestem na emeryturze, mogę odwiedzić kraj moich rodziców – powiedziała była tenisistka.

Choć Wozniak ceni sobie czas wolny, nie próżnowała odkąd zrezygnowała z profesjonalnej kariery. Obecnie stara się w Kanadzie o uzyskanie licencji trenerskiej. Jej działania nie ograniczają się jednak tylko do tenisa. Pracowała też w firmie zajmującej się odzieżą terapeutyczną, gdzie stały przed nią nowe wyzwania. – Nauczyłam się wielu rozmaitych rzeczy w pierwszej pracy niezwiązanej z tenisem: jak zarządzać sprzedażą, jak organizować wydarzenia dla 100, 200 lub 400 osób lub jak zarządzać projektem – wyliczała tenisistka.

Nic nie zapowiada, by 32-latka wróciła do gry. Jak sama mówi, w przyszłości chce skupić się na pomocy młodym tenisistom w zakresie treningu na korcie i psychologii.