Wrocław. Spora niespodzianka w półfinale, Kubka zagra o tytuł

/ Maciej Pietrasik , źródło: własne/Materiały prasowe LOTOS PZT Polish Tour, foto: Materiały prasowe LOTOS PZT Polish Tour

Przedostatni dzień rywalizacji we Wrocławiu przebiegł przede wszystkim pod znakiem singlowych półfinałów. Największą niespodzianką była wygrana Martyny Kubki z Mają Chwalińską. Triumfatorka ze Szczecina o tytuł zagra z Magdaleną Fręch. W męskim finale zmierzą się Kamil Majchrzak oraz Daniel Michalski.

Czwartek był bardzo intensywnym dniem dla Kamila Majchrzaka. Druga rakieta naszego kraju zaczęła od zaległego ćwierćfinału z Wojciechem Markiem. Mecz przebiegał pod dyktando piotrkowianina, który zwyciężył 6:1, 6:1. Półfinał przeciwko Maciejowi Rajskiemu był nieco dłuższy, ale Majchrzak i tak wygrał bez większych problemów – 7:5, 6:2.

W meczu o tytuł zagra również Daniel Michalski. W czwartek okazał się on zdecydowanie lepszy od Jana Zielińskiego. Dobremu znajomemu pozwolił jedynie na wygranie czterech gemów.

Pierwszy mecz zagrałem na naprawdę wysokim poziomie emocjonalnym i energetycznym. Do drugiego spotkania podszedłem na spokojnie. Tenis Maćka jest bardzo niewygodny, więc musiałem się do tego przystosować. Trochę to trwało, ale ostatecznie udało się wygrać. Jeśli chodzi o finał z Danielem to spodziewam się trudnego, długiego meczu, gdyż Daniel jest w wyśmienitej formie – stwierdził Majchrzak.

Wśród kobiet nie zawiodła Magdalena Fręch. Najwyżej rozstawiona zawodniczka w tym turnieju zwyciężyła 6:0, 6:3 w meczu z Anastazją Szoszyną. Szanse na drugi tytuł z rzędu w cyklu LOTOS PZT Polish Tour ma dość niespodziewanie Martyna Kubka.

Rozstawiona z numerem pięć zawodniczka nigdy wcześniej nie zdołała pokonać Mai Chwalińskiej. Korty we Wrocławiu okazały się dla niej wyjątkowo szczęśliwe – wygrała 6:4, 6:3, a po meczu nie ukrywała zadowolenia.

We wcześniejszych spotkaniach z Mają udało mi się ugrać maksymalnie 5 gemów. Na szczęście dzisiaj było inaczej. Pokazałam swój tenis i wiele elementów, nad którymi pracowałam podczas okresu przygotowawczego. Stosunek udanych akcji do błędów był dziś bardzo dobry – powiedziała.

W piątek ostatni dzień wrocławskich zawodów. Odbędą się finały singla, a także półfinały oraz mecze o tytuł w grze podwójnej.


Wyniki

Półfinały singla kobiet:
Magdalena Fręch (1) – Anastazja Szoszyna (3) 6:0, 6:3
Martyna Kubka (5) – Maja Chwalińska (2) 6:4, 6:3

Półfinały singla mężczyzn:
Kamil Majchrzak (1) – Maciej Rajski (8) 7:5, 6:2
Daniel Michalski (3) – Jan Zieliński (5) 6:3, 6:1

Ćwierćfinały singla mężczyzn:
Kamil Majchrzak (1) – Wojciech Marek (7) 6:1, 6:1