Wrocław. Wysokie zwycięstwa Majchrzaka i Fręch w finałach

/ Szymon Adamski , źródło: własne, foto: AFP

Kamil Majchrzak i Magdalena Fręch zostali triumfatorami krajowego turnieju we Wrocławiu, wchodzącego w skład LOTOS PZT Polish Tour. W pojedynkach finałowych pokonali niżej notowanych Daniela Michalskiego i Martynę Kubkę. W przyszłym tygodniu wszyscy finaliści z Wrocławia wystąpią w 94. Narodowych Mistrzostwach Polski.

Za naszymi tenisistami już trzeci turniej z cyklu LOTOS PZT Polish Tour. We Wrocławiu poznaliśmy nowych mistrzów, bowiem w Gdańsku i Szczecinie ze zwycięstw w grze pojedynczej cieszyli się Kacper Żuk (dwukrotnie), Anastazja Szoszyna oraz Martyna Kubka. Tym razem po trofea sięgnęli natomiast Kamil Majchrzak i Magdalena Fręch. Oboje byli rozstawieni numer jeden.

Dla Majchrzaka był to pierwszy turniej od pół roku. Wcześniej zmagał się z urazem przeciążeniowego pęknięcia kości miednicy i w związku z tym postanowił zamrozić ranking. Przepisy nie pozwalały wrócić mu do rywalizacji wcześniej, niż przed turniejem we Wrocławiu.

W finale tenisista z Piotrkowa Trybunalskiego pokonał 6:2, 6:2 rozstawionego z numerem trzy Daniela Michalskiego. Bez straty seta pokonał również pozostałych rywali: Macieja Rajskiego, Wojciecha Marka oraz dwóch medalistów Mistrzostw Polski juniorów – Aleksandra Orlikowskiego i Jaszę Szajrycha. Przed rozpoczęciem turnieju trener Tomasz Iwański mówił, że optymalne dla jego zawodnika byłoby rozegranie 11-14 meczów przed wznowieniem zawodowych rozgrywek. Majchrzak na pewno wystąpi więc jeszcze w przyszłotygodniowych Mistrzostwach Polski, a być może również w Kozerkach lub Łodzi pod koniec miesiąca. Dopiero później wyleci na turnieje do Stanów Zjednoczonych, a głównym punktem tej wyprawy będzie oczywiście US Open.

Wracając do Wrocławia, w finale turnieju kobiet Magdalena Fręch pokonała 6:1, 6:2 Martynę Kubkę. Co ciekawe, finalistki utworzyły w tym turnieju parę deblową. W piątek jeszcze raz wyjdą więc na kort, jednak tym razem staną po tej samej stronie siatki. W finale gry podwójnej zmierzą się z Weroniką Falkowską i Wiktorią Rutkowską.