Wrocław. Zieliński przerwał zwycięską passę Żuka

/ Szymon Adamski , źródło: własne / LOTOS PZT Polish Tour, foto: Olimpia Dudek

Kacper Żuk wygrał dwa pierwsze turnieje wchodzące w skład LOTOS PZT Polish Tour, ale trzeciego już nie da rady. W ćwierćfinale imprezy we Wrocławiu Jan Zieliński pokonał go 6:4, 6:3. – Od roku wspólnie trenujemy, więc znamy swoje słabe i mocne strony- powiedział po meczu zwycięzca.

Zieliński i Żuk zmierzyli się już ze sobą podczas poprzedniego turnieju z krajowego cyklu. Wtedy trzysetowy pojedynek na swoją korzyść rozstrzygnął Żuk. We Wrocławiu doszło do rewanżu. – Z Kacprem zawsze gra się bardzo ciężko. Od roku wspólnie trenujemy, więc znamy swoje słabe i mocne strony. Deszczowe warunki sprzyjały mojej grze. Miałem przewagę i udało mi się przechylić szalę zwycięstwa na swoją stronę – podsumował udany występ Zieliński.

Deszcz, o którym wspomniał tenisista z Warszawy, nie pozwolił na rozegranie wszystkich zaplanowanych na środę spotkań. Przy stanie 2:1 w pierwszym secie zostało przerwane starcie Kamila Majchrzaka z Wojciechem Markiem. W czwartek o 9.30 rywalizacja zostanie wznowiona. Lepszy z tej pary zagra jeszcze tego samego dnia w półfinale z Maciejem Rajskim. Mistrz Polski sprzed dwóch lat pokonał w ćwierćfinale 6:2, 6:2 Michała Dembka. Z kolei drugą parę półfinałową utworzyli Zieliński i Daniel Michalski, który wygrał 6:4, 6:7(2), 6:2 z Pawłem Ciasiem.

W turnieju kobiet straty musiały odrabiać dwie najwyżej rozstawione tenisistki. Magdalena Fręch i Maja Chwalińska przegrały pierwsze partie w pojedynkach z Paulą Kanią-Choduń i Weroniką Falkowską, ale zdołały odwrócić losy rywalizacji. Gemy zdobyte przez przeciwniczki w dalszej części meczów można było zliczyć na palcach jednej ręki.

W półfinałach faworytki zagrają z triumfatorkami dwóch pierwszych turniejów LOTOS PZT Polish Tour. Fręch stanie naprzeciwko najlepszej w Gdańsku Anastazji Szoszynie, a Chwalińska spotka się z Martyną Kubką, czyli zwyciężczynią ze Szczecina.