WSG Academy. Więcej niż sport

/ Redakcja , źródło: Materiał promocyjny, foto: Warsaw Sports Group

Wrzesień to czas powrotu do przedszkoli i szkół, to czas powrotu do nauki. Wraz z rozpoczęciem nowego roku szkolnego warto też zadbać o swój stan fizyczny. Po dość leniwej wiośnie i mało aktywnym lecie, które przygotował dla nas 2020 rok, jesień jest jak wdech świeżego powietrza. To najlepszy czas na znalezienie hobby, pasji, na „odkrycie” siebie, będąc jednocześnie aktywnym fizycznie.

Łączyć przyjemne z pożytecznym pozwala nam tenis. Tenis to wspaniała dyscyplina, popularna wśród ludzi z różnych branży, pozwalająca poznawać interesujące osoby poprzez wspólną pasję. Poza tym zajęcia tenisowe są idealnym zamiennikiem dla monotonnych treningów na siłowni.

Jedna z największych akademii tenisowych w PolsceWSG Academy zaprasza do zapisów na treningi w sezonie 2020/2021. Jest to doskonała możliwość rozpoczęcia długoletniej kariery lub zwykłego „obudzenie się” po pandemicznej hibernacji.

Akademia tenisowa WSG wyróżnia się wysokimi standardami organizacyjnymi. „Pracujemy na autorskich konspektach treningowych, opracowanych przez uznanych trenerów. Stworzyliśmy podział na kategorie wiekowe, obejmujące kompleksową opiekę specjalistów oraz ekspertów WSG Academy. Treningi z dziećmi, młodzieżą, osobami dorosłymi oraz treningi zawodnicze prowadzą licencjonowani trenerzy tenisa i byli zawodnicy, wielokrotnie osiągający sukcesy na arenie polskiej i międzynarodowej” – mówi Artur Bochenek Prezes Zarządu WSG – Warsaw Sports Group.

WSG Academy jest znana przede wszystkim ze skutecznego szkolenia. Najlepszym dowodem tego są sukcesy współpracujących z nami w różnych okresach tenisistów –  Igi Świątek, Daniela Michalskiego, Kacpra Żuka, Michała Dembka, Stefanii Rogozińskiej-Dzik, Ady Piestrzyńskiej, Pauli Kani i wielu innych. Zawodnicy, należący do #teamWSG odnoszą imponujące wyniki sportowe w kraju i za granicą. Ty też możesz być jednym z podopiecznych WSG Academy. Dołącz do tenisowej rodziny WSG!

Akademia prowadzi nabory we wszystkich grupach wiekowych, oferuje treningi dla chętnych, bez względu na poziom zaawansowania. O rozmaitości oferty WSG Academy świadczą proponowane treningi indywidualne, zajęcia rodzinne, obejmujące trening tenisowy oraz przeróżne formy rywalizacji sportowej, szkolenia i konsultacje zawodnicze, a także zajęcia grupowe dla firm i uczelni.

Priorytetem jest by każdy znalazł w ofercie coś dla siebie. Dzięki wieloletniej pracy z profesjonalistami Akademia zapewnia najlepsze szkolenie także osobom, które chcą grać w tenisa w wydaniu rekreacyjnym. W WSG Academy, pod okiem fachowej kadry trenerskiej, trenują całe rodziny. Jest to wspaniała opcja na świetną zabawę i aktywnie spędzony czas z dzieckiem.

Na zajęcia można zapisać dzieci już od 3 roku życia. Podczas treningów w WSG Academy mali podopieczni oswajają się ze sprzętem tenisowym, piłką i rakietą, a zajęcia prowadzone są w formie gier i zabaw, co sprawia, że mali adepci tenisa chętnie biorą udział we wszystkich aktywnościach. W każdej kategorii wiekowej młodzi tenisiści podczas treningów nie tylko poznają podstawowe uderzenia na korcie, lecz także wszechstronnie się rozwijają, kształtując cechy motoryczne, kluczowe dla dyscypliny.

Szkolenia zawodnicze, dedykowane dla wszystkich grup wiekowych, prowadzone są przez byłych zawodników z doświadczeniem w rozgrywkach tenisowych na szczeblach krajowym i międzynarodowym. Doświadczona kadra trenerska dostosowuje proces szkolenia, biorąc pod uwagę osobiste preferencje zawodnika. Indywidualne podejście pozwala ukierunkować zawodnika pod kątem maksymalizacji wysiłków dla poprawy gry na korcie. Podział na kategorie wiekowe pozwala młodym tenisistom płynnie przejść przez wszystkie etapy szkolenia w WSG Academy.

Każda kategoria wiekowa obejmuje kompleksową opiekę specjalistów i ekspertów WSG Academy, zajęcia są prowadzone w sposób uświadamiający uczestnikom jakie wyzwania stoją przed nimi w przyszłej karierze sportowej. Tryb dostosowany jest do kategorii wiekowej tenisisty. Akademia tenisowa oferuje zajęcia w grupach U6, U8, U10, U12, U14, U16, U18 oraz PRO. Każda kolejna grupa wiekowa ma na celu kontynuowanie rozwoju oraz szkolenia z rozszerzeniem o niezbędne komponenty, pozwalające na wydobycie potencjału zawodników.

Podejmując współpracę z WSG Academy, zawodnik zostaje otoczony profesjonalną opieką trenerską, może korzystać z konsultacji z trenerami posiadającymi doświadczenie w pracy z zawodnikami WTA/ ATP/ ITF, konsultacji na temat odżywiania i suplementacji, fizjoterapii i regeneracji, z wyjazdów turniejowych oraz obozów tenisowych. WSG Academy z powodzeniem przeprowadzi tenisistów aspirujących do zawodowej gry w tenisa przez wszystkie szczeble szkolenia, od wieku dziecięcego, przez kategorie juniorskie, aż do seniora.

Priorytetem Akademii tenisowej WSG jest by każdy znalazł w ofercie coś dla siebie. Dzięki wieloletniej pracy z profesjonalistami Akademia zapewnia najlepsze szkolenie także osobom, które chcą grać w tenisa w wydaniu rekreacyjnym. W WSG Academy, pod okiem fachowej kadry trenerskiej, trenują całe rodziny. Jest to wspaniała opcja na świetną zabawę i aktywnie spędzony czas z dzieckiem.

Więcej niż sport – tak brzmi hasło przewodnie WSG Academy. Poza treningami tenisowymi Akademia działa też w zakresie przygotowania mentalnego. Psychologia w sporcie pomaga w wychowaniu i edukacji dzieci, a także wspiera w kreowaniu postaw, które pozwalają młodym sportowcom czerpać przyjemność i satysfakcję z podejmowanej aktywności fizycznej. Są to treningi mentalne, zajęcia grupowe lub indywidualne, które wspomagają w budowaniu pewności siebie, uczą jak radzić sobie ze stresem oraz wyzwaniami, które się pojawiają na drodze sportowej.

Nie zwlekaj, zapoznaj się z bogatą ofertą WSG Academy  i zostań częścią dużej tenisowej rodziny!

Pełną ofertę akademii tenisowej WSG Academy znajdziecie tutaj.

Dołącz do nas w mediach społecznościowych:

Facebook

Instagram

Twitter