Wspaniały tydzień Magdy Linette! Polka awansowała do finału!!

/ Michał Krogulec , źródło: własne, foto: AFP

Katerina Siniakova pokonana! Magda Linette zagra w finale turnieju WTA International w Nowym Jorku, po zwycięstwie nad Czeszką 7:6(3), 6:2.

Trzy wygrane mecze w eliminacjach Bronx Open oraz cztery w imprezie głównej sprawiają, że Magda Linette (80. miejsce w rankingu WTA) powalczy dwa dni przed startem US Open w drugim finale z cyklu WTA International w karierze. Dzisiejszy mecz z rozstawioną z „piątką” Siniakovą (38 WTA) nie rozpoczął się po myśli poznanianki. Szybko została przełamana, już w pierwszym gemie meczu. Czeszka objęła prowadzenie 2:0, by po chwili na tablicy wyników widniał remis 2:2.

Linette wykazała w trakcie meczu ogromną odporność na trudne momenty, a one pojawiły się w pierwszym secie. Najpierw, gdy Siniakova serwowała na seta przy 5:4, druga rakieta Polski przełamała rywalkę, potem kiedy przyszło bronić czterech break-pointów przy stanie 5:5. Później było już stosunkowo „lżej”. Siniakova nie była w stanie odpowiedzieć na dobre zagrania Polki. W tie-breaku wygrała trzy punkty, a w drugim secie dwa gemy.

Linette w finale zmierzy się z lepszą z pary: Qiang Wang – Camila Giorgi.