WTA. Badosa zakończyła współpracę z Javierem Martim

/ Dominika Opala , źródło: www.puntodebreak.com /własne, foto: AFP

Paula Badosa ogłosiła, że Javier Marti nie będzie dłużej jej trenerem. Hiszpanka zakończyła współpracę z 29-letnim szkoleniowcem po 11 miesiącach. 

To była dość zaskakująca informacja dla wszystkich. Paula Badosa i Javier Marti zakończyli współpracę. Hiszpanka i jej hiszpański trener pracowali razem prawie rok i były to miesiące, w których 23-latka mieszkająca w Barcelonie zrobiła ogromny postęp.

Końcówka 2020 roku i pierwsza połowa sezonu 2021 były dla Badosy fantastyczne. W październikowej edycji Roland Garros dotarła do czwartej rundy. W następnym roku poprawiła ten wynik i pierwszy raz w karierze osiągnęła ćwierćfinał wielkoszlemowy. Ponadto w Belgradzie sięgnęła po premierowy tytuł na poziomie WTA i zanotowała półfinał imprezy rangi WTA 1000 w Madrycie. Ponadto w tym sezonie Hiszpanka dotarła także do czwartej rundy Wimbledonu i ćwierćfinału Igrzysk Olimpijskich, oraz walczyła w półfinałach w Lyonie i Charleston.

Javi pomógł mi w ważnym momencie mojej kariery – powiedziała 31. aktualnie tenisistka na świecie. – Wiedział, jak przekazać mi spokój, by na nowo odnaleźć drogę i za to będę mu zawsze wdzięczna. Jestem bardzo wdzięczna za całą pracę, jaką razem wykonaliśmy – kontynuowała.

Badosa odpadła w drugiej rundzie turnieju w Montrealu, ale przed nią ważne starty w Cincinnati i podczas US Open. Jednak na razie nie wiadomo, kto będzie odpowiedzialny za przygotowanie Hiszpanki do ostatniego szlema w roku.

Moim celem jest utrzymanie porządku rywalizacji, który osiągnęłam w ostatnich miesiącach – zaznaczyła juniorska mistrzyni Roland Garros 2015. – Postaram się grać na najwyższym poziomie do końca sezonu, udowadniając sobie, że potrafię dać z siebie 100% w każdym tygodniu. To wyraźny krok naprzód, który zrobiłam w ostatnim czasie i chcę to skonsolidować w przyszłości – zakończyła.