WTA. Dodano turniej do tymczasowego kalendarza w 2020 roku

/ Dominika Opala , źródło: www.wtatennis.com /własne, foto: AFP

Turniej rangi WTA 125K Series został dodane do tymczasowego kalendarza kobiecych rozgrywek. Wydarzenie zaplanowano w Pradze w Czechach. Odbędzie się on w pierwszym tygodniu US Open, czyli w dniach 31 sierpnia – 6 września. 

WTA chce stworzyć zawodniczkom, jak najwięcej możliwości do rywalizacji. Z tego powodu do tymczasowego kalendarza kobiecych rozgrywek dodano kolejny turniej. Będzie to impreza rangi WTA 125K Series. Tym razem tenisistki będą miały szanse gry w stolicy Czech.

Turniej zapewni więcej możliwości gry z uwagi na to, że w tym roku nie odbędą się eliminacje do US Open, a także drabina deblowa będzie zmniejszona. Wiele tenisistek wycofało się też z nowojorskiego szlema z powodu obaw związanych z koronawirusem, więc imprez w Czechach będzie pewną alternatywą. Odbędzie się ona w pierwszym tygodniu US Open, czyli w dniach 31 sierpnia – 6 września.

Nagrody pieniężne i punkty rankingowe w tym nowym wydarzeniu będą zgodne z wczesnymi rundami eliminacji i w deblu US Open. Co więcej, pule nagród tego turnieju zostały dofinansowane przez USTA ze względu na ograniczenie możliwości gry podczas tegorocznej edycji amerykańskiego szlema.