WTA Doha. Halep i Kerber w ćwierćfinale, siostrzana zamiana

/ Jakub Karbownik , źródło: własne, foto: AFP

Simona Halep i Angelique Kerber bez większych problemów zameldowały się w ćwierćfinale rywalizacji w Dosze. Z gry wycofała się Karolina Pliszkova. Rozstawioną z numerem dwa Czeszkę zastąpiła w drabince siostra bliźniaczka – Kristyna.

Rumuńska była liderka światowego rankingu, po tym, jak w miniony weekend w Ostravie poprowadziła reprezentację narodową do pierwszego w historii półfinału Pucharu Federacji, w Doha odniosła premierowe zwycięstwo. W środowym meczu drugiej rundy (w pierwszej miała wolny los) Halep oddała tylko pięć gemów Łesi Curenko.

Pojedynki z Łesią nigdy nie należą do najłatwiejszych. Jednak cieszę się, że kolejny raz udało mi się znaleźć sposób na odniesienie zwycięstwa i poprawić bilans bezpośrednich spotkań – opowiadała Rumunka na pomeczowej konferencji o pojedynku, który mógł trwać trzy sety, ale Curenko nie wykorzystała prowadzenia 3:1 w drugiej partii.

Kolejną rywalką Halep będzie Julia Goerges, która potrzebowała trzech setów, aby odprawić z turnieju Alison Riske. Rozstawiona z numerem dziewięć Niemka mogła sprawę załatwić w dwóch setach, ale nie wykorzystała pięciu piłek meczowych.

W ¼ finału Total Qatar Open zameldowała się również Angelique Kerber. Finalistka imprezy sprzed pięciu lat pokonała Anett Kontaveit.

Dzisiejszy pojedynek był naszym trzecim bezpośrednim starciem, ale pierwszym na innej nawierzchni niż mączka. Starałam się być dziś skoncentrowana i wykorzystać to, czego nauczyły mnie mecze przeciwko Anett na mączce, by odnieść zwycięstwo na „hardzie” – podsumowała środowy mecz niemiecka tenisistka, która w walce o półfinał zmierzy się z Barborą Strycovą.

Do rywalizacji nie przystąpiła z kolei Karolina Pliszkova. Rozstawiona z numerem dwa Czeszka musiała wycofać się z rywalizacji z powodu wirusa, jaki ją dopadł. Jej miejsce zajęła „szczęśliwa przegrana”, siostra bliźniaczka. Kristyna w walce o ćwierćfinał uległa jednak Elise Mertens.

Simona Halep (Rumunia, 1) – Łesia Curenko (Ukraina) 6:2, 6:3
Elise Mertens (Belgia) – Kristyna Pliszkova (Czechy) 6:2, 7:6(3)
Angelique Kerber (Niemcy, 3) – Anett Kontaveit (Estonia) 6:1, 7:6(3)
Elena Switolina (Ukraina, 4, WC) – Jelena Ostapenko (Łotwa) 6:4, 6:4
Kiki Bertens (Holandia, 5) – Carla Suarez Navarro (Hiszpania) 2:6, 6:1, 6:1
Julia Goerges (Niemcy, 9) – Alison Riske (USA, LL) 6:1, 6:7(5), 6:4
Barbora Strycova (Czechy) – Anna Blinkowa (Rosja) 6:0, 3:6, 6:0
Karolina Muchova (Czechy, Q) – Su-Wei Hsieh (Tajwan) 6:2, 6:4