WTA. Dwukrotna mistrzyni wielkoszlemowa mówi „pas!”

/ Jakub Karbownik , źródło: własne/www.twitter.com, foto: AFP

Garbine Muguruza ogłosiła decyzję o zakończeniu kariery tenisowej. Dwukrotna mistrzyni wielkoszlemowa oraz była liderka rankingu WTA już od dłuższego czasu na rywalizowała na światowych kortach.

Mistrzyni Roland Garros 2016 i Wimbledonu rok później ostatni raz w turnieju tenisowym wystąpiła ponad rok temu. W styczniu 2023 w meczu pierwszej rundy WTA 250 w Lyonie uległa Lindzie Noskovej. Od tamtego czasu jak wielokrotnie to mówiła – „cieszyła się życiem”.

– Gdyby 25 lat temu, kiedy zaczynałam odbijać pierwsze piłki tenisowe, ktoś powiedziałby mi, że zostanę profesjonalną tenisistką, że spełnię swoje marzenie o wygraniu Rolanda Garrosa i Wimbledonu, że zostanę numerem 1 na świecie i wygram WTA Finals… to pomyślałabym, że ta osoba oszalała. Tenis dał mi wiele w tej pierwszej części mojego życia. To była fantastyczna podróż, podczas której przeżyłam wyjątkowe sytuacje. Podróżowałam po całym świecie i doświadczyłam wielu różnych kultur. Jestem ogromnie wdzięczna wszystkim osobom, które pomogły mi i towarzyszyły mi przez cały ten rozdział, bo bez nich nie byłabym w stanie tu dotrzeć – mówiła podczas specjalnie zwołanej konferencji była liderka rankingu.

Garbine Muguruza może się pochwalić licznymi sukcesami. Hiszpanka to nie tylko była najlepsza tenisistka świata. Zawodniczka z Półwyspu Iberyjskiego ma na swym koncie między innymi triumf w dziesięciu imprezach głównego cyklu, w tym dwa tytuły wielkoszlemowe oraz wygraną w kończącej sezon 2021 WTA Finals w Guadalajarze.