WTA Elite Trophy. Magda nie sprostała pierwszej rywalce

/ Szymon Frąckiewicz , źródło: własne, foto: AFP

W Zhuhai rozpoczęła się pierwsza od czterech lat edycja WTA Elite Trophy, czyli czegoś w rodzaju WTA Finals dla zawodniczek z drugiego szeregu. Niestety nieudanie zmagania te rozpoczęła Magda Linette. Polka przegrała z Barborą Krejczikovą.

Magda Linette do turnieju WTA Elite Trophy załapała się „rzutem na taśmę”, korzystając nieco na potknięciu Sorany Cirstei w Kluż-Napoce. Jest w tych prestiżowych zawodach najniżej notowaną zawodniczką, poza grającą dzięki „dzikiej karcie” Chinką Lin Zhu. Tymczasem Barbora Krejczikova jest w Zhuhai rozstawiona z „1”. To ona wygrywała też jedyne dwa dotychczasowe starcia między tymi zqwodniczkami. Jeszcze w 2017 roku Czeszka triumfowała w trzech setach w kwalifikacjach w Toronto. Przed rokiem nie dała za to naszej zawodniczce szans w Dosze.

Wtorkowy mecz niestety od początku nie układał się po myśli naszej reprezentantki. Już w pierwszym gemie została przełamana. Choć miała swoje okazje na odrobienie strat, to była przy nich bardzo nieskuteczna. W pierwszej partii Linette miała sześć break-pointów i nie wykorzystała żadnego, podczas gdy rywalka miała stuprocentową skuteczność przy dwóch okazjach. W efekcie poznanianka wygrała w tej partii tylko dwa gamy.

Początek drugiego seta dawał nadzieję na odmianę losów meczu. Linette świetnie rozpoczęła i prowadziła już 3:0, a miała nawet piłkę na 4:0. Niestety Krejczikova potrafiła nie tylko doprowadzić do wyrównania, ale i wyjść na prowadzenie, wygrywając pięć gemów z rzędu. Polka obroniła dwie piłki meczowe na 3:6, ale kolejnej, przy podaniu Czeszki, już nie zdołała.

W drugim meczu grupowym Polka zmierzy się z Darią Kasatkiną. Szanse na awans do półfinału bardzo już jednak zmalały. Linette musiałaby wygrać z Rosjanką i liczyć, że ta pokona Czeszkę korzystnym dla naszej reprezentantki rezultatem. Wciąż jest jednak o co grać. I nie chodzi tu tylko o pieniądze. Wygrana w meczu grupowym to aż 120 punktów do rankingu, przy 40 za porażkę.