WTA Finals. Babos i Mladenovic obroniły tytuł!

Timea Babos i Kristina Mladenovic drugi raz z rzędu zostały triumfatorkami WTA Finals. Węgierka i Francuzka pokonały w finale Su-Wei Hsieh i Barborę Strycovą 6:1, 6:3 i są pierwszym duetem od 11 lat, który obronił tytuł w mistrzostwach WTA.

Timea Babos i Kristina Mladenovic były niepokonane przez cały tydzień i rewelacyjną dyspozycję potwierdziły także w starciu finałowym. Para węgiersko-francuska zrewanżowała się Su-Wei Hsieh i Barborze Strycovej za półfinałową porażkę w Wimbledonie i straciła zaledwie cztery gemy.

Babos i Mladenovic wyciągnęły wnioski z meczu półfinałowego i tym razem od początku w pełni kontrolowały sytuację na korcie. Dominowały w akcjach przy siatce, a szczególnie dobrze spisywały się w swoich gemach serwisowych. W partii otwarcia straciły w nich tylko cztery punkty, a dodatkowo trzykrotnie przełamały rywalki. W efekcie po 23 minutach Węgierka i Francuzka zapisały seta na swoje konto i były o krok od obrony tytułu.

W drugiej odsłonie widać było przebłysk w grze mistrzyń Wimbledonu. W gemie otwarcia pierwszy raz przełamały przeciwniczki i zapowiadało się na bardziej zacięty mecz. Przewaga Tajwanki i Czeszki nie trwała jednak długo. Babos i Mladenovic odrobiły straty i ponownie przejęły kontrolę nad spotkaniem. Mimo że Hsieh i Strycova ugrały więcej gemów w drugim secie, to i tak w ich grze dominowały błędy. W szóstym gemie duet węgiersko-francuski zdobył kluczowe przełamanie i pewnie zmierzał po zwycięstwo. Tak też się stało i po godzinie Babos i Mladenovic mogły świętować obronę tytułu, wywalczonego w Singapurze.

Węgierka i Francuzka są pierwszą parą od 11 lat, której udała się ta sztuka. Poprzednio dokonały tego Cara Black i Liezel Huber w latach 2007-08. Dla Babos jest to także trzeci triumf z rzędu, gdyż przed dwoma laty zwyciężała w tym turnieju w parze z Andreą Hlavackovą. Ostatnią tenisistką, która zdobyła hat-trick w grze podwójnej w Finałach WTA była Lindsay Davenport (1996-98).

Finał debla:

Timea Babos, Kristina Mladenovic (Węgry, Francja, 3) – Su-Wei Hsieh, Barbora Strycova (Tajwan, Czechy, 2) 6:1, 6:3