WTA Finals. Barty rozpracowała Pliszkovą

/ Anna Niemiec , źródło: własne, foto: AFP

Elina Switolina w finale Shiseido WTA Finals Shenzhen zmierzy się z Ashleigh Barty. Australijka w trzech setach znalazła sposób na pokonanie Karoliny Pliszkovej.

Na początku spotkania zdecydowanie pewniej wyglądała reprezentantka naszych południowych sąsiadów. Liderka światowego rankingu już w pierwszych dwóch gemach serwisowych musiała bronić aż pięciu „breakpointów”. Zrobiła to skutecznie, ale przy wyniku 2:2 Czeszka wykorzystała ósmą okazję na przełamanie. Jak się później okazało był to decydujący moment tej części meczu. Praworęczna z sióstr Pliszkovych przez cały czas pilnowała własnego serwisu i pewnie zapisała pierwszego seta na swoim koncie.

Obraz gry nie zmienił się również na początku drugiej odsłony pojedynku. Czeszka już w trzecim gemie miała cztery szanse na „breaka”, ale Australijka zdołała się wybronić. Niewykorzystane okazje szybko się zemściły. Turniejowa „dwójka” chwilę później po raz pierwszy w meczu straciła podanie i mistrzyni Roland Garros wyszła na prowadzenie 4:1. W ósmym gemie Pliszkova po raz drugi nie była w stanie utrzymać podania i do rozstrzygnięcia konieczny okazał się decydujący set.

W trzeciej partii istotną rolę odgrywał serwis. O jej losach rozstrzygnęło pojedyncze przełamanie, które Barty zapisała na swoim koncie w szóstym gemie.